Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie FIS


Dominik93

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, otóż nigdzie podobnego wątku na ten temat nie znalazłem to postanowiłem założyć nowy temat. Problem jest następujący, podczas wyjazdu z parkingu i przejechaniu paru km FIS schodzi ze spalania 15l na 11.3l po czym zatrzymuje się na dwie minuty na skrzyżowaniu na czerwonym świetle spalania bardzo Szybko rośnie do spalania 14.5l dopóki nie zmieni się zielone światło. Podczas postoju na odpalonym silniku po 10 minutach spalanie pokazuje nawet 23 l na 100km. Czy to jest normalne zjawisko czy poprostu FIS oszukuje co do takiego spalania? Co mógłbym ewentualnie sprawdzić/zmienić aby takie cuda nie występowały?

Pozdrawiam

Czy ktoś mógłby pomóc, wypowiedźic się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest spalanie średnie. Wiadomo, że jak stoisz, jeszcze z klimą w upale to spalanie średnie rośnie, bo paliwo jest spalane, a Ty kilometrów nie robisz. Przełącz na chwilowe, to nie będziesz się stresować ;).

Wyobraź sobie, że jedziesz z wakacji. Na zewnarltrz 35*C a Ty w aucie klima na 22*C. Stoisz 2 godziny na autostradzie 5km do bramek. Jak myślisz, ile Ci spali paliwa w tym czasie przez te 5km? Ciągłe ruszanie i zatrzymywanie się w korku = wir w baku.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tankowaniu sprawdz czy średnia pokazana przez fis zgadza się z rzeczywistym spalaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tankowaniu sprawdz czy średnia pokazana przez fis zgadza się z rzeczywistym spalaniem :)

Srednia spalania z 300km wynosi na fisie 13L/100KM PB a spalanie po zatankowaniu LPG wychodzi 15-16L = 20% wiecej spala LPG od PB czyli spalanie chyba w normie.

To jest spalanie średnie. Wiadomo, że jak stoisz, jeszcze z klimą w upale to spalanie średnie rośnie, bo paliwo jest spalane, a Ty kilometrów nie robisz. Przełącz na chwilowe, to nie będziesz się stresować ;).

Wyobraź sobie, że jedziesz z wakacji. Na zewnarltrz 35*C a Ty w aucie klima na 22*C. Stoisz 2 godziny na autostradzie 5km do bramek. Jak myślisz, ile Ci spali paliwa w tym czasie przez te 5km? Ciągłe ruszanie i zatrzymywanie się w korku = wir w baku.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Ok wporzadku rozumiem Cie ale chodzi o to że jest taka sytacja że stoje na postoju z wrzuconym biegiem automatu "P" i na tymczasowym spalanie pokazuje 3-4L PB a na srednim spalaniu bardzo szybko rośnie spalanie w góre co nie powinno tak szybko rosnąć chyba że sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kiedy resetowałeś wskazania FIS. Jeśli niedawno, to może rosnąć szybko, a jak masz natrzepane trochę km, to nie powinno, bo już zdążyło się ustabilizować.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy patrzysz na pamięci nr 1 czy na pamięci nr 2

pierwsza jest tymczasowa i zawsze będzie pokazywać od pierwszego startu takie DUŻE spalanie. TO NORMALNE

Ja już kiedyś pisałem, że stojąc w korku do granicy Gib-Es przez prawie 4 godziny, średnie spalanie miałem na poziomie 38 litrów.

po dojechaniu do domu (35 km) średnie już pokazywało 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...