Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki gwint gałki zmiany biegów ?


Grzegorz_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Ostatnio zmieniłem autko i przesiadłem się z wysłużonego passata b3 do niedawno zakupionego Audi A4 B5 przedlift rocznik 96.

Jest to mój drugi post na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Mam problem z gałką zmiany biegów. Otoż mam zamontowane coś takiego:

dd96cd035222af63med.jpg

Zauważyłem (niestety po zakupie) że gałka się obraca więc odkręciłem wszystko i moim oczom ukazało się takie coś

dc8f3b1226a31ef0med.jpg

Wygląda jak by poprzedni właściciel uharatał oryginalny gwint (przy okazji skrócił drążek) :facepalm: i zrobił standardowy (raczej próbował) zwykłą narzynką.

Pewnie miało to pomóc w trzymaniu się gałki ale i tak się obracała.

Gwint ledwo zarysowany więc gdybym wiedział jaki dokładnie to jest gwint to bym go przerobił odpowiednią narzynką.

Z drugiej strony niewiem czy się w ogóle da coś z tym zrobić aby założyć oryginalną do tego modelu (całość wraz z mieszkiem i ramką)

Jeszcze jeden szkopuł otóż ta srebrna ramka-nakładka to raczej nie jest oryginalna ale nawet mi pasuje,

jest trochę porysowana i pewnie bym ją wymienił na nową taką samą tylko gdzie takie dostać ?

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazaniem wg. mnie to wymiana drazka, mieszka oraz galki na oryginal. Zeby bylo jak z fabryki. Wtedy bedzie najlepiej wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...