Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to wysprzeglik? Mam samochod tydzien i się zalamalem.


Kimo112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem jednoznacznej odpowiedzi na forum, ale niestety nie znalazłem. Bardzo się zmartwilem, ponieważ samochód kupiłem tydzień temu i myślałem że jest W bardzo dobrym stanie, a już wyskakują problemy...

Do rzeczy:

Przez tydzień było wszystko w porządku, wczoraj na trasie również (300 km). Dzisiaj po odpaleniu samochodu, nie mogłem wrzucić żadnego biegu, silnik chwilę popracowal i jest trochę lepiej, ale nadal nie wchodzą płynnie. Sprawdzałem płyn hamulcowy, jest pomiędzy minimum a maksimum. Odgłosów dwumasy również nie ma, sprzęgło się nie slizga, a biegi biorą od podłogi. Jedyne co zauważyłem, to duży luz na sprzegle (jakieś 50%), po wciśnięciu dopiero od połowy czuję opór.

Panowie, co to może być? Nie ukrywam, że się zmartwilem i nie daje mi to spokoju.

Zapomniałem dodać, pedal od momentu 'oporu', do momentu 'luzu' nie chciał odbijać samoczynnie, musiałem go podciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej może to być wina wysprzęglika i tak jak kolega wyżej, wymieniać

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma jakieś znaczenie, że płyn w układzie hamulcowym nadal jest w normie? Kosztowna jest taka wymiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa sprzegla tez moze byc tu winna.ale jak wyzej: odpowietrz uklad sprzegla,dolewaj czesto plyn bo audi maja male zbiorniczki i mozesz odpowietrzac bez konca.jesli dalej bedzie to samo to sciagaj wysprzeglik,trzebabyloby sprawdzic jego szczelnosc.jesli bedzie ok to pompa sprzegla,a nie ona sama tylko uszczelniacze jej do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem dwumas to kupiłem też wysprzeglik skrzyni. Chłopaki zdziwieni byli po co. A jednak po wyjęciu skrzyni okazało się że stary rozpadł się na 3 części. Mimo wszystko jeszcze działał tylko problem było wybicie R rakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyjdzie z zewnątrz, ja akurat musiałem wywalić bo dwumasu przez tłumik nie umiem wymienić. [emoji12]

746651acbe578281d78a87761b1f2af3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 ajm nie trzeba wyciągać skrzyni nie wiem jak u Ciebie. Też tak miałem że był luz na pedale i musiałem do góry podciągać go nogą. Było jednak widać małe ubytki płynu. Dopiero jak ruszyłem lekko wysprzęglik to się rozleciał i wyleciał cały płyn a pedał wpadł w podłoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W avf nie trzeba demontowac skrzyni,wymiana bezproblemowa kosztowało mnie to w zeszłym roku cos koło 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...