Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odczyt błędów. Potrzebna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Dzisiaj zrobiłem kilka Auto-Scanów VAG-COM 311.2 PL i wyskoczyła mi taka plejada błędów. Proszę o pomoc w ich rozczytaniu oraz czy tym programem mogę zakodować nowy moduł BT , ustawić sobie interwały serwisowe , zrobić logi ? Bo nigdzie takiej funkcji nie widzę. Posiadam kabel V-SCAN VAG KKL VIAKEN USB LINE

VAG-COM Version: Release 311.2-N


Chassis Type: 8E - Audi A4 B6
Scan: 01,02,03,08,09,0F,11,15,16,17,18,36,37,45,46,55,56,57,65,67,69,75,76,77

Address 01 -------------------------------------------------------
Controller: 8E0 909 518 AL
Component: 1.8L R4/5VT 0002
Coding: 0011501
Shop #: WSC 01111
2 Znalezione:
17511 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating: B1 S1: Performance too Low
P1103 - 008 - Implausible Signal - Intermittent
17947 - Clutch Pedal Switch (F36): Implausible Signal
P1539 - 004 - No Signal/Communication
Readiness: 0000 0000

Address 03 -------------------------------------------------------
Controller: 8E0 614 517
Component: ABS/ESP front 3429
Coding: 04355
Shop #: WSC 00000
1 Błąd Zapis.:
65535 - Internal Control Module Memory Error
00-00 - -

Address 08 -------------------------------------------------------
Controller: 8E0 820 043 AD
Component: A4 Klimaautomat 1219
Coding: 00000
Shop #: WSC 63251
Nie ma błędów :) .

Address 09 -------------------------------------------------------
Controller: 8E0 907 279 F
Component: int. Lastmodul RDW 0517
Coding: 00001
Shop #: WSC 63251
2 Znalezione:
01496 - Bulb for Fog-Lamps: Left (L22)
57-00 - Electric Circuit Failure
01500 - Bulb for Fog-Lamps: Right (L23)
57-00 - Electric Circuit Failure

Skipping Address 15-Airbags

Address 16 -------------------------------------------------------
Controller: 8E0 953 549 N
Component: Lenksáulenmodul 0611
Coding: 04012
Shop #: WSC 63251
Nie ma błędów :) .

Address 17 -------------------------------------------------------
Controller: 8E0 920 900 L
Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D37
Coding: 00000
Shop #: WSC 00000
WAUZZZ8E64A083464 AUZ6Z0C0270987
1 Błąd Zapis.:
00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
27-00 - Implausible Signal

Address 46 -------------------------------------------------------
Controller: 8E0 959 433 AR
Component: Komfortgerát T85 1310
Coding: 06976
Shop #: WSC 63251
5 Znalezione:
01561 - Left Rear Door
59-10 - Can't Unlock - Intermittent
01561 - Left Rear Door
61-00 - Won't De-Safe
01559 - Drivers Door
59-10 - Can't Unlock - Intermittent
01705 - Selection Switch for Mirror-Adjust (E48)
27-10 - Implausible Signal - Intermittent
01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)
52-10 - Supply Voltage Too High - Intermittent

Address 56 -------------------------------------------------------
Controller: 8E0 035 195 P
Component: symphony II NP2 0152
Coding: 01005
Shop #: WSC 62863
2 Znalezione:
00879 - Connection to Speaker Front Right
36-10 - Open Circuit - Intermittent
00466 - Control Module for Steering Column Electronics (J527)
49-10 - No Communications - Intermittent

Address 77 -------------------------------------------------------
Controller:
Note: Z3y Baud Rate - Zmien

End -------------------------------------------------------

Edytowane przez Sedrak Dan

Opublikowano

Prawie wszystkie błedy maja charakter tymczasowy. Raz pojawil sie problem. Trzeba usunac błedy i wykonać przegladu.

1. Wymienić czujnik sprzegła przy pedale. Kupisz w ASO ok 50zł

2. Sonde na razie zostaw. Pokaz jakie masz odczyty z kanału 032. Zrób logi 2 i 33.

3. Wyczyść styki we wtyczkach kabli podpinanych do głośników

4. Wyczyść styki we wtyczkach do zamków (do 3 i 4 musisz sciagnac boczki drzwi)

5. Sprawdz czy nie masz spalonych zarowek przeciwmgielnych, jezeli nie to sprawdz przewody do nich czy nie sa przerwane.

Pojezdzij troche i znowu sprawdź.

Opublikowano
  • Autor

Prawie wszystkie błedy maja charakter tymczasowy. Raz pojawil sie problem. Trzeba usunac błedy i wykonać przegladu.

1. Wymienić czujnik sprzegła przy pedale. Kupisz w ASO ok 50zł

2. Sonde na razie zostaw. Pokaz jakie masz odczyty z kanału 032. Zrób logi 2 i 33.

3. Wyczyść styki we wtyczkach kabli podpinanych do głośników

4. Wyczyść styki we wtyczkach do zamków (do 3 i 4 musisz sciagnac boczki drzwi)

5. Sprawdz czy nie masz spalonych zarowek przeciwmgielnych, jezeli nie to sprawdz przewody do nich czy nie sa przerwane.

Pojezdzij troche i znowu sprawdź.

1. To dam radę zrobić

2. A jak zrobić logi ? Jak wchodzę w np. 1 Silnik to robi skan, pokazuję błąd i wywala do głównego menu

5. Kabel mi się gdzieś odłączył/ urwał, bo klakson też nie działa, a to chyba jest połączone . Jak się do tych kabli dostać ? Wystarczy się położyć czy trzeba coś więcej ? :)

3 i 4 dużo pracy jest z boczkami i czy łatwo rozwalić zatrzaski ?

Auto i tak będzie wracało do mechanika, bo coś mam problemy z chłodzeniem i zastanawiam się czy mu tego nie zlecić

A reszta ? np. Adres 3 i 17 ?

Zrobiłem scan , usunąłem błędy zrobiłem drugi raz i wyskoczyły te same.

Opublikowano

01 silnik -> 02 błędy (zapisz do notatnika i skasuj) -> done/back ->

08 blok pomiarowy

Grupy 032 033 002

Opublikowano
  • Autor

Rzucę w niedzielę na to okiem i zobaczę co uda mi się zrobić.

Opublikowano

Robiac logi musisz miec gaz w podłodze i logujez od 2000 do odcinki na 3 biegu.

Loguj 2 i 33.

Kanalu 32 sie nie loguje bo tam są zapisane wyuczone wartości. Po skasowaniu błedów są one zerowane. Więc pierwsze trzeba troche pojezdzic a potem zrobic odczy 032 i nastepnie skasowac błedy przed zrobieniem logow.

Juz nie pamietam jaki jest dostep do halogenow. Sciagnij z przodu zderzaki kraki i wloz reke, Moze dasz rade wyciagnac zarowki i sprawdzic czy nie sa spalone. Jesli sa dobre to musisz przesledzic wiazke.

Co do sciagania boczkow to poszukaj na YT https://www.youtube.com/results?search_query=audi+a4+b6+door+panel+removal+

Mi sie zawsze urywa kilka białych spinek wiec lepiej sobie kupic je przed sciagnieciem w ASO.

  • 5 lat później...
Opublikowano
W dniu 24.06.2016 o 21:47, wampir napisał:

Dzień dobry Wampirze :)
Mam pytanko co do moich błędów i byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź. Zauważyłem, że znasz się na temacie :)
Z góry dziękuję :)

 

 

278205316_295675416093778_5899027115450618039_n.jpg

278578441_1405029713295852_8367697594613659868_n.jpg

279754615_501620445027407_3336559668507190011_n.jpg

280035852_1918217218374287_1690491954370712164_n.jpg

Opublikowano

Polskie opisy są beznadziejne. 

Wygląda jak sondy lambda do wymiany

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.