Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mokra świeca


Gość adi_sc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj byłem zmuszony wyciągnąć wszystkie cewki i świece ze względu, że miałem nagle wypadanie zapłonu na 1 cylindrze. Sytuacja okazała się niepoważna bo tylko świece zawiniła wyczyściłem wszystkie i puki co jest ok, i tak zamierzałem kupić nowe. Zaniepokoiła mnie jedna rzecz, wszystkie 3 świece 1,2,3 cylinder były suche a 4 mokra od oleju.

I tu pytanie czym jest to spowodowane ? chciałbym usunąć tą usterkę od razu po wymianie rozrządu.

Czy numery cylindrów liczymy od podszybia (od góry do dołu) 1 2 3 4 ?

Z góry dziękuję za rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr cylindrow liczy sie od rozrządu. Ten najblizej to nr 1. Co do oleju w gnieździe swiecy to winna jest uszczelka dekla. Wymień ją, środkowy element uszczelniajacy wlasnie gniazda świec złóż delikatnie ma silikon i bedzie git.

Edytowane przez piotrekb_tt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że właśnie ta zalana świeca była winowajcą wypadanie zapłonu, nie było iskry bo świeca mokra.

Tylko, że świeca była mokra ale na końcu tzn palnik zalany a uszczelka dekla to chyba jeśli w gnieździe był by olej powyżej gwintu świecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sama elektroda byla zalana to wychodzi ze nie bylo spalania na tym cylindrze. Choć dziwne bo benzyna odparowywuje dość szybko z komory spalania. Z poprzedniego postu wywnioskowalem ze to właśnie czesc ceramiczna byla zalana olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się określiłem. Elektroda była tak jakby czarna mokra, a pozostałe suche białe. Wyczyściłem zamieniłem miejscami i zobaczę za jakiś czas co będzie się działo. Jest możliwe żeby to był olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...