Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana skrzyni 5-biegowej na 6-biegową


Critical

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na internecie znalazłem tematy dotyczące diesla, a ja chcę zapytać o benzynę, a konkretnie pojemność 1.6. Problem polega na tym, że na 5tym biegu jadąc 100km/h mam 3000rpm, a przecież to jest normalna prędkość. Moim zdaniem to jest bardzo dużo jak na tak małą prędkość, przez co wzrasta spalanie. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to możliwe, a przede wszystkim opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala benzyna musi sie krecic aby jechac dlatego tak masz,jak wlozysz skrzynie dluzsza albo 6 to na 6 biegu sie nie radzi ,obroty beda nizsze ale pedal gazu wcisniety glebiej przez co spalanie nie spadnie a wzrosnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala benzyna musi sie krecic aby jechac dlatego tak masz,jak wlozysz skrzynie dluzsza albo 6 to na 6 biegu sie nie radzi ,obroty beda nizsze ale pedal gazu wcisniety glebiej przez co spalanie nie spadnie a wzrosnie,

No ale na płaskiej drodze na trasie jak już się rozpędze do 100km/h to powiedzmy będę mieć 2tyś obrotów na 6-biegowej skrzyni i delikatnie tylko muskałbym pedał gazu to wydaje mi się, że spalanie spadnie. Ale mogę być w błędzie, nie znam się na tym, dlatego też pytam tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyniaki mają moc i moment obrotowy dość wysoko, ten 1.6 na 6 biegu przy 2tys. rpm będzie się męczył.

To nie diesel że przy 2tys. rpm ma maksymalny moment obrotowy.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyniaki mają moc i moment obrotowy dość wysoko, ten 1.6 na 6 biegu przy 2tys. rpm będzie się męczył.

To nie diesel że przy 2tys. rpm ma maksymalny moment obrotowy.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Ja to wszystko rozumiem, ale używałbym 6 biegu tylko do dużych prędkości, tj. jazda na obwodnicy to spokojnie można się bujnąć 140 ale jak widzę, 4,5tyś obrotów to tragedia.. Jakbym dziurę w baku z paliwem zrobił :D

W Każdym razię proszę powiedzcie mi jaki byłby koszt wymiany skrzyni? Oczywiście jezeli trzeba wymieniać inne części to także proszę o odpowiedź jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...