Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9TDI Pompowtryski


johnystw

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście kupiłem firmy ENGITECH z dwu letnią gwarancją i na razie jest ok. Mam ją od miesiąca. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdarza się często, że przez ośkę klapy wpada do elektroniki olej z dolotu i skutecznie niszczy elektronikę pod pokrywą. Miałem taki sam błąd jak u Ciebie to za pierwszym razem udało mi się wylać olej, który się tam zebrał i wypsikać wszystko w środku contact sprayem i jeździłem tak z pół roku aż w końcu posypała się całkiem. Demontaż przepustnicy jest prosty, odpinasz przewód intercoolera potem trzy śruby na krzyż :) torx 30. Wyjmujesz przepustnice na zewnątrz, odkręcasz pokrywę elektroniki, wylewasz olej, czyścisz, sprawdzasz czy zębatki plastikowe w środku są w porządku i czy obracając palcem klapką poruszają się wszystkie 3 zębatki. Jeśli to nie pomoże to kupujesz nową. Zapłaciłem coś w granicach 650-700zł za nową wspomnianej wcześniej firmy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, będzie trzęsło mocno silnikiem przy gaszeniu, staraj sie przy tej awarii zawsze wciskać sprzęgło przy gaszeniu. U mnie tak stukało za drugim razem gdy padła całkiem... ale warto zajrzec do środka mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepustnice wymienisz sam.3 śruby do odkrecenia.Max 20min pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa usterka przepustnicy zmywarce się ząbki na trybikach oraz przedistajacysie olej z dolot przez oske do wnętrza modułu... Dlaczego nie wiem to samo się dzieje w silniczkach zaworów egr - co do zamienników ja jestem zazamontiwaniem siemens vdo tak jak jest w oryginale, te engitech jakoś słabo mi wyglądają.

Spotkałem się nie raz ze zakładane były w zamian przepustnice używki od silnika poprzecznego np z Passata i pasują ostatnio taką to w brd widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień przepustnice, obojętnie czy nową czy używaną sprawna. Ważne żeby była sprawna, silnik przy gaszeniu nie cierpi wraz z osprzętem. Regeneracja przepustnicy nie zawsze przynosi skutki długotrwałe. Możesz próbować wymieniać silniczek zębatki żeby ją uruchomić, jednak lepiej wymień. 2-3 dni nic sie nie stanie zanim kupisz inna. Ważne żeby nr pasował i była sprawna. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa przepustnica po jakimś czasie też olej dostanie niestety taka jest ich wada lecz to nie jest przyczyną rezania trybów jak również olej nie uszkodzi elektryki bo olej produ nie przewodzi jedynie może spowodować brak zasilania

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taki sam problem...napisałem w dziale "Kupię"...po paru godzinach odezwał się do mnie jeden z forumowiczów z ofertą kupna sprawnej przepusnicy z gwarancją rozruchową...kupiłem wymienilem i działa. Zamiast ori która kosztuje ok 700 zł zapłaciłem 250...może to jest pomysł dla Ciebie?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...