Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6 1.9 TDI AWX] Błąd 462C -Poniżej Granicy Regulacji


Qbayt

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji iż jest to mój pierwszy post na forum pragne wszystkich powitać.

Kilka dni temu kupiłem A4 B6 1.9 TDI z 2001r

Wczoraj podjechałem na komputer i ukazał się błąd 4626(Poniżej Granicy Regulacji)

Oczywiście najpierw przeszukałem forum i znalazłem problem taki jak mój:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/145045-b5-ahu-problem-z-turbina-blad-462c/?hl=462c

Natychmiast zabrałem się do roboty. Po rozkręceniu na moje oko wszystko jest w porządku, po za jednym szczegółem. Zauważyłem że na grafice poniżej Nr 9 (Zawór N75 ) ma tylko dwa wyjścia w mojej audi ma jeszcze jeden na górze na który był nałożony przewód tak z 10 cm i do niczego nie jest podłączony. Troszkę poszukałem w sieci i wygląda mi na to to że jest to jakiś troszkę inny zawór może od Passata lub od innej wersji silnika. Wszystkie przewody wydaja się być w porządku, W dolocie też nie zauważyłem nic niepokojącego. Czy N75 od innego modelu silnika może być przyczyną braku przyspieszenia powyżej 2000 obrotów?

http://fs5.directupload.net/images/160229/vds5rs3p.png

Pozdrawiam

Edytowane przez Qbayt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw zaworek w spokoju i zacznij od poczatku.

Po pierwsze sprawdź szczelność węży podciśnienia.

Kruciec na vacum czy nie luźny, gruszke na turbinie strzykawką ( strzykawka duza z kawalkiem wezyka i naciągasz powietrza i zostawiasz tak by za jakiś czas ocenić czy opadła czy nie sztanga)- wnioskuje ze niemasz kabla

Sprawdz ruch sztangi turbo i czy lekko sie przesuwa

Jezeli sie ciezko przesuwa to ruszać w strone gruszki i spowrotem przez dłuższa chwile, niepomoże to rwać turbo i czyścić geometrie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...