Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zapowietrzoną pompą ABS


lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem z hamulcami w a4 b5 Avant . Miałem zapieczone tylne zaciski (już jestem po wymianie tłoczków ) ale nie w tym rzecz . Chodzi o to że podczas wyciągania zacisków odkręciłem przewody i ich nie zaślepiłem cały płyn uciekł w kanał . Po założeniu zacisków klocków , tarcz i odpowietrzeniu układu przód tarcze trzymają . Podejrzewam że może się zapowietrzyła pompa ABS lub nie tak odpowietrzam bo zaczynam od prawy tył , lewy tył, prawy przód i lewy przód . Proszę o pomoc. Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ABS zaczyna się od koła najblizej pompy ABS czyli LP PP LT PT ;) ja pompe odpowietrzałem luzując przewody przy pompie ale z kompresorem normalną metodą nie wiem czy mozna zaryzykowac zeby bardziej nie nabroić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc . W poniedziałek spróbuje je odpowietrzyć jeszcze raz i oby się udało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ABS zaczyna się od koła najblizej pompy ABS czyli LP PP LT PT ;) ja pompe odpowietrzałem luzując przewody przy pompie ale z kompresorem normalną metodą nie wiem czy mozna zaryzykowac zeby bardziej nie nabroić

Układ hamulcowy z ABS odpowietrza się w następujący sposob:

LP i PT

PP i LT

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Więc po moich wysiłkach z odpowietrzaniem lipa .miałem już tego dość , ale wpadłem na pomysł sprawdzenia tłoczków na zaciskach przód . I oto niespodzianka wychodzić wychodzą ale się nie cofają więc je wymieniłem na nowe i problem znikł układ oczywiście bez problemów odpowietrzony .Ale powstał następny problem niby przód się bez oporów kręci ale niemiłosiernie się grzeją zaznaczam tylko przód .

A więc tarcze przetoczone , klocki nowe , tłoczki nowe . Czy jest możliwe że to wszystko musi się ułożyć ? Proszę o pomoc bo już nie mam do niego sił . Pozdrawiam Damian

Edytowane przez lenovo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie . Potrzebowały troszkę pomocy . Myślisz że to może być wina jarzma ? Może dlatego że jest pordzewiały i klocki nie mają jak się ruszyć . Spróbuje je ściągnąć i porządnie wyczyścić .Bez szczotki drucianki i pilnika się nie obejdzie . Jeśli masz jeszcze inny pomysł daj znać . Pozdrawiam Damian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic dziwnego że Ci się grzeje... Jarzmo powinno być bardzo dobrze wyczyszczone, jak w linku.

https://i.ytimg.com/vi/J9F2BROeYEU/maxresdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziś po południu się za nie wezmę i dzięki za pomoc .


Po moich dzisiejszych zmaganiach z a4 wygrałem w 50% po czyszczeniu jarzma klocki chodzą z luzem ale nadal się przód grzeje lecz mniej doszedłem do wniosku że nie ma co dalej kombinować bo to wszystko musi się samo ułożyć w końcu tarcze przetoczone , klocki nowe , tłoczki też nowe . Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No klocki powinny być luźno i najlepiej jakiś smar np ceramiczny na jarzmo dać . Jak masz tandetne klocki to może się okazać, że będzie je trzeba podszlifować na bokach aby weszły luźno, ale to już tak bardziej na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...