Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z zapowietrzoną pompą ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam . Mam problem z hamulcami w a4 b5 Avant . Miałem zapieczone tylne zaciski (już jestem po wymianie tłoczków ) ale nie w tym rzecz . Chodzi o to że podczas wyciągania zacisków odkręciłem przewody i ich nie zaślepiłem cały płyn uciekł w kanał . Po założeniu zacisków klocków , tarcz i odpowietrzeniu układu przód tarcze trzymają . Podejrzewam że może się zapowietrzyła pompa ABS lub nie tak odpowietrzam bo zaczynam od prawy tył , lewy tył, prawy przód i lewy przód . Proszę o pomoc. Pozdrawiam Damian

Opublikowano

z ABS zaczyna się od koła najblizej pompy ABS czyli LP PP LT PT ;) ja pompe odpowietrzałem luzując przewody przy pompie ale z kompresorem normalną metodą nie wiem czy mozna zaryzykowac zeby bardziej nie nabroić

Opublikowano

Dzięki za pomoc . W poniedziałek spróbuje je odpowietrzyć jeszcze raz i oby się udało .

Opublikowano

z ABS zaczyna się od koła najblizej pompy ABS czyli LP PP LT PT ;) ja pompe odpowietrzałem luzując przewody przy pompie ale z kompresorem normalną metodą nie wiem czy mozna zaryzykowac zeby bardziej nie nabroić

Układ hamulcowy z ABS odpowietrza się w następujący sposob:

LP i PT

PP i LT

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Witam. Więc po moich wysiłkach z odpowietrzaniem lipa .miałem już tego dość , ale wpadłem na pomysł sprawdzenia tłoczków na zaciskach przód . I oto niespodzianka wychodzić wychodzą ale się nie cofają więc je wymieniłem na nowe i problem znikł układ oczywiście bez problemów odpowietrzony .Ale powstał następny problem niby przód się bez oporów kręci ale niemiłosiernie się grzeją zaznaczam tylko przód .

A więc tarcze przetoczone , klocki nowe , tłoczki nowe . Czy jest możliwe że to wszystko musi się ułożyć ? Proszę o pomoc bo już nie mam do niego sił . Pozdrawiam Damian

Edytowane przez lenovo

Opublikowano

Klocki na jarzma luźno wchodziły tak ?.

Opublikowano

Niestety nie . Potrzebowały troszkę pomocy . Myślisz że to może być wina jarzma ? Może dlatego że jest pordzewiały i klocki nie mają jak się ruszyć . Spróbuje je ściągnąć i porządnie wyczyścić .Bez szczotki drucianki i pilnika się nie obejdzie . Jeśli masz jeszcze inny pomysł daj znać . Pozdrawiam Damian.

Opublikowano

Ok. Dziś po południu się za nie wezmę i dzięki za pomoc .


Po moich dzisiejszych zmaganiach z a4 wygrałem w 50% po czyszczeniu jarzma klocki chodzą z luzem ale nadal się przód grzeje lecz mniej doszedłem do wniosku że nie ma co dalej kombinować bo to wszystko musi się samo ułożyć w końcu tarcze przetoczone , klocki nowe , tłoczki też nowe . Pozdrawiam Damian

Opublikowano

No klocki powinny być luźno i najlepiej jakiś smar np ceramiczny na jarzmo dać . Jak masz tandetne klocki to może się okazać, że będzie je trzeba podszlifować na bokach aby weszły luźno, ale to już tak bardziej na przyszłość.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.