Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.6 AHL - Jakie sprzęgło ?


ErwinKKS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu auto zaczyna szarpać przy zmianie biegów, czuć że tarcza, czy też docisk jest już na wykończeniu.

Przedwczoraj jadąc autostradą, wszystko było ok do czasu aż nagle przy dodawaniu gazu, silnik w praktycznie w ogóle nie reagował, tylko

słychać było takie stłumione obroty.

Problem jednak w tym że nie do końca wiem jakie sprzęgło mam, gdyż nawet 2 mechaników nie było w stanie określić czy ma dwumas czy go nie ma.

Ponoć w moim modelu nie jest to jasno sprecyzowane.

Czy ktoś miał już doświadczenie z takim oto cudem?

Numer na bloku silnika po prawej stronie 06B103373A

zdjęcie wlepki w bagażniku

http://www.directupload.net/file/d/4414/an8qezth_gif.htm

Edytowane przez ErwinKKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer, który podałeś, to numer głowicy ;) Musisz znaleźć coś w stylu AHL xxx xxx - te 6 "iksów" to numer silnika, który Cię interesuje. Zmiana była przy numerze 060001.

PS. jesteś pewny, że to sprzęgło? Bo jak silnik nie reaguje na wciśnięcie gazu, to raczej coś innego. Przy awarii sprzęgła motor by się wkręcał na obroty, ale prędkość by nie rosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dokładnie tak to wyglądało, obroty jak najbardziej idą do góry, natomiast prędkość już dużo gorzej. I ten stłumiony łomot...

Generalnie na sprzęgło zbierało się już od jakiegoś czasu. Biegi również nie wchodzą rewelacyjnie.

Jutro poszukam jeszcze innego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że silnik nie reagował na dodanie gazu i to mnie zmyliło ;) Zatem rzeczywiście sprzęgło klęka. Szukaj na obudowie rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe wątki w międzyczasie, podłączyłem vag-a i pokazało air-mas...wymieniłem przepływkę.

Zdecydowana poprawa jeżeli chodzi o płynność, moc i ogólnie kultura pracy jest dużo lepsza.

Natomiast problem z tym "ślizganiem" nadal występuję.

Zazwyczaj pojawia się w momencie gdy dam gaz do dechy to i obroty i prędkość wzrastają lecz minimalnie.

Dziś w drodze do pracy, 130na liczniku, wrzuciłem 5kę i nic nie jechał szybciej.

Zauważyłem że jak powoli dodaje gazu to normalnie wszystko przyśpiesza.

Na vag-u żadnych błędów.

Sprzęgło i Dwumas zostawiam jako ostatnią rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...