Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sprężarka klimy, sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

dziś rano padła mi klimatyzacja. Przełączając tryby nie było słychać, aby sprężarka obciążała silnik . Po ok 1h odpadło sprzęgło.

b629tf.jpgeqs3o3.jpg

Pytanie brzmi:

Czy jest to typowa usterka i sprawę załatwi wymiana sprzęgła na nowe, czy jest to bardziej złożony problem. Na zdjęciu 2 wałek wydaje się być ukręcony.

Dodam tylko, że klima co roku jest serwisowana, czynnika dużo nie ubywa, oleju z tego co kojarzę w ogóle. Ostatni serwis klimy 2 tygodnie temu, żadnych niepokojących objawów przed usterką.

Edytowane przez golun

Opublikowano

Czeka cię naprawa kompresora klimy, lub zakup nowego, lub regenerowanego,u mnie też w mojej a4 się oberwała identyczna część. W warsztacie powiedzieli że naprawa będzie kosztować około 500zł. Póki co jeżdżę bez klimy, nie wydam 5 stów na bubel.

Edytowane przez Robertk86

Opublikowano
  • Autor

Tego się obawiałem. No nic dzięki, od poniedziałku działam :)

Opublikowano

To sprzeglo jest na wieloklinie tylko czy sa jakies dodatkowe zabezpieczenia? Chce sie za to zabrac w weekend i chce sie przygotowac :)

Opublikowano

Zexel ma tylko śrubę m6 i całość schodzi ściągaczem z wieloklinu to i raczej tutaj tylko wieloklin.

Opublikowano
  • Autor

Klima naprawiona. Sprzęgło udało się uratować po uprzednim toczeniu wałka. Do wymiany było jeszcze łożysko wewn. sprężarki bo hałasowało i była obawa, że za moment się posypie. Całkowity koszt z ponownym nabiciem klimy i robocizną ~ 650zł

Opublikowano

czyli wyciągając sprężarkę nie idzie jakoś zatrzymać czynnika i trzeba ponownie napełnić klime tak? :(

Opublikowano

Oczywiście, że tak. Ale czym się martwisz. Czynnik spuszczą i napełnią nawet w zakładach zajmujących się lodówkami. Przynajmniej w takich bardziej ogarniętych i to za 40-80zł. + oczywiście smarowanie i czynnik jeśli są braki.

Niestety to Polska i tutaj nie można kupić czynnika w puszcze do samodzielnego nabijania.

Edytowane przez soulmaster3m

Opublikowano

Mam pytanie, bo zabrałem się na wymianę swojej sprężarki, ale po zdemontowaniu paska już wiadomo, że to piszczy łożysko i pytanie mam, jak zdemontować samo koło pasowe ze sprzęgłem? Mam sprężarkę Denso, odkręciłem śrubę kontrującą ale nie wiem jak się zabrać, ze schematu wynika że koło pasowe jest jeszcze zabezpieczone segerem, te 3 kołki po obwodzie co widać na zdjęciu się wyciąga i powinno zeskoczyć?

DSC_0523.jpg

Opublikowano

zdążyłem to odkryć zaraz po tym jak napisałem ehh :D fajna instrukcja btw, dzięki :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.