Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadanie zapłonów na LPG


kupczak90

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od jakiegoś czasu mam problemy z LPG. Na biegu jałowym falują obroty a VCDS pokazuje wypadanie zapłonów na 4 cylindrze. Lambda wskazuje na to, że na LPG jest za bogato, zalewa auto. Po jeździe na LPG samochód też gorzej pali. Zamieniłem cewki, potem nawet świece miejscami i cały czas odzywa się ten sam cyl.

LPG mam już dobre 3 lata wtryski Hana niebieska reduktor KME Gold, sterownik STAG 300.

Na Pb nie ma żadnego problemu.

Ewidentnie jest jakiś problem z LPG. Do głowy przyszło mi, żeby wyczyścić wtryski tylko jak wyczyścić Hanny skoro one są nierozbieralne :/

Macie jakieś pomysły ??

Najchętniej bym je wymienił, ale po pierwsze nie mam od ręki dostępnych nowych, a po drugie po zmianie wtrysków musiałbym od nowa kalibrować. Tego raczej sam nie zrobię, zakładu porządnego też tutaj w DE nie znam. Muszę jakoś podreperować sytuację do czasu powrotu do PL we wrześniu.

Grupa 033, 016, 015: http://vaglog.pl/log_270534.html
Ustawienia LPG.

4r5l2xxp.png
6zy6eb3g.png
qiyu7t5g.png
6xj39wpd.png
5pc2hbic.png
krtunyuw.png
36hhe4ij.png
pfayhhqh.png
Świece
ecqclnfx.jpg
5c9rg4ac.jpg
53r7yn4g.jpg
7fsdhueg.jpg
Edytowane przez kupczak90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu to wtrysk lpg się zawiesił i puszcza gaz,bynajmniej u mnie tak było

sprawdz czy wtryski lpg nie puszczają gazu bo pewnie tu jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowałem wtryski z auta, zdjąłem z szyny i jak próbuje dmuchnąć w dyszę to okazuje się że 2 wtryski są otwarte, a 2 zamknięte :/. Przepuściłem trochę benzyny ekstrakcyjnej przez nie, ale nic to nie dało. Wciąż są otwarte, a błąd wypadających zapłonów przeniósł się na 3 gar teraz :/

Ma ktoś używane pojedyńcze sztuki na sprzedaż ??? Mógłbym wtedy wymienić tylko ten jeden który wali błędy i wtedy jakoś bym objechał do września.

Edytowane przez kupczak90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz kupić pojedyncze nowe hany kosztują po 75 zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe mają cewki 1.3 Ohm i nie jestem pewien czy to zadziała z obecnymi które mają 2 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajedziesz silnik takim druciarstwem, najtaniej będzie jak do tego września pojeździsz na bp bo może sie okazać że będziesz miał do zmiany nie tylko wtryski ale i głowice do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...