Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4B5 2.8 APR Q Avant Terrormachine

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Od kwietnia posiadacz Avant 2.8 Q.

Auto sprowadzone ze Szwajcarii.

Produkcja: 04/99

Przebieg przy zakupie: 289000

Kod silnika: APR

Lakier: LY7W

Napęd: Quattro

Skrzynia: Tiptronic

Moc: (Katalogowo) 142kW

Na wyposażeniu:

- klimatronik

- pompowanie lędźwi

- grzane tyłki

- stołki skóra

- pakiet światło

- dekory niby karbon

- radio Audi Concert

- nagłośnienie BOSE :D

-spryskiwacze reflektorów

- elektryczny szyberdach

- szkła przód, tył w prądzie

- podgrzewane elektryczne lusterka

- domykanie szyb i szyberdachu z pilota

- felgi 15' :facepalm:

- parktronic

- fis wypalone pixele :huh:

- hak westfalia

i tak chyba O by było

Zrobione po zakupie zostało:

-kompletny rozrząd

-rolki i napinacze

-olej Castrol 10w40

-filtr (oleju, paliwa, powietrza, kabinowy)

-pompa wody

-termostat (nie trzymanie temp.)

Podczas pierwszej wizyty na kanale zauważyłem wyciek z lewej głowicy, jednak był już zaschnięty więc nie ruszałem nic więcej, myśląc że tak pozostanie.

Jednak po przejechaniu 500 km. i po wymianie termostatu, okazało się niestety że po dogrzaniu silnika olej zaczął uciekać spod uszczelki.

Diagnoza: wydmuchana uszczelka w narożniku głowicy.

Auto znowu na warsztacie.

-demontaż głowic prawej jak i lewej

-planowanie głowic

-regeneracja gniazd zaworowych

-nowe uszczelki pod glowice

-nowe uszczelki pod klawiature

Przy okazji wjechały nowe

-kable wysokiego napięcia BOSCH

-świece zapłonowe BERU trzy elektrodowe

-czyszczenie nagrzewnicy

Auto złożone ma się świetnie :)

Pora na test 650 km na strzała, jedzie się świetnie, spalanie rzecz gustu :wink:

Na miejscu czuć olej. pierwsza myśl znowu uszczelka. Najgorszy scenariusz :facepalm: Jednak ku uciesze wyciek spod korka. Skruszała uszczelka korka. Wiec wycieranie wyplutego oleju i wracam kolejne 650. Nowy korek siedzi. Jednak po szybkiej wycieczce, znowu pluje spod korka.

Prawdopodobnie odma. Ale to może później.

Przebieg: 291500

Denerwujący problem ABS-u. Hamulec pulsuje za każdym naciśnięciem. A czasami wyłącza się całkowicie.

Zaczynam od wymiany tarczy przód, tył plus klocki

-tarcze przód Speed Max wentylowane nacinane wiercone 280mm

-tarcze tył TRW 245

-klocki przód BRECK od Krzycha ;)

-klocki tył TRW

Korzystając z okazji całkowitego demontażu. Zaciski, jarzma wypiaskowane, czekają na malowanie proszkowe.

Zastaną też przy okazji wymienione tłoczki na komplecie wraz z uszczelniaczami. Mam nadzieje że problem ABS-u ustąpi.

Po montażu dorzucę jakieś foto hebli.

Co do przyszłości:

-poprawić oświetlenie wnetrza

-xenon

-samo poziomowanie lamp

-naprawa fis

-poprawić wydech być może kwas przelotowy :decayed:

-po zimie usuniecie korozji , wyprawki

-malowanie dokładek zderzaka przód tył w kolor nadwozia

-przy okazji malowania również gumowe osłony drzwi bądź demontaż całkowity

- koło najchętniej 18 :)

-zawieszenie lekko posadzić (raczej sportowe)

-czarna podsufitka :)

-zaciemnić szyby

No a w dalekiej przyszłości jak fundusze pozwolą, zrobić z niego jak nazwa głosi "terrormachine" wpasować kompresor PES G2 :naughty:

fotki słabe z przymiarki 18. w późniejszym terminie coś dorzucę.

86f9eef3e33ca.jpg

d9e9e1640bc1f.jpg

Opublikowano

Powodzenia w modzeniu i bezawaryjności!

PS. PROFI Podnośnik :decayed:

Opublikowano

Brat bliźniak mojego nowego nabytku, tylko kolor inny... powodzenia i cierpliwości!! Tarcze mieściły się w felgę 15'' ??

Edytowane przez demoniszcze

Opublikowano
  • Autor

Brat bliźniak mojego nowego nabytku, tylko kolor inny... powodzenia i cierpliwości!! Tarcze mieściły się w felgę 15'' ??

Tak tak tarcze i zaciski mieściły się w 15" jednak nie jest to oryginalna felga może i dlatego.

Opublikowano

tarcza 288 wchodzi pod 15, wiec 280 to z palcem tam gdzie Joachim Low lubi trzymać wejdzie :)

Opublikowano

felgi 15' to mi się spodobało z tą załamaną emotikoną hehe :)

Opublikowano
  • Autor

A więc działamy dalej.

Zaciski i jarzma wypiaskowane

201607171_aprahxs.jpg

w piątek zawiezione do malowani.

Dziś odebrane.

Pomalowane.

Po części złożone.

Kolor nie aż tak bardzo oczojebny jak miał być ale jest.

Świeże tłoczki i gumki wleciały.

201607211_aprahsn.jpg

Edytowane przez mr.pka

Opublikowano

Jak z fabryki, tylko troszke ten kolorek przekombinowany wg mnie ;)

Opublikowano

No jakbym swoja poprzednią widział,

U mnie wtedy na eibach'ach -35mm :)

received_10201137462745985.jpeg

Opublikowano

Ładna - też sie bede brał za zaciski - czym malowałes ?

Opublikowano
  • Autor

No jakbym swoja poprzednią widział,

U mnie wtedy na eibach'ach -35mm :)

received_10201137462745985.jpeg

Ładnie wygląda:) tez miałeś q bo szukam jakiegoś dobrego zawieszenia ale chyba nie gwintowane. U mnie chyba wjedzie inna felga:)

Ładna - też sie bede brał za zaciski - czym malowałes ?

Malowane były proszkowo. Niestety kolor nie jest w pełni taki jak chciałem. Ale gość nic innego nie miał na stanie. A za mało elementów żeby zamówił mi taki kolor jak chciałem:(

Opublikowano

No jakbym swoja poprzednią widział,

U mnie wtedy na eibach'ach -35mm :)

received_10201137462745985.jpeg

Ładnie wygląda:) tez miałeś q bo szukam jakiegoś dobrego zawieszenia ale chyba nie gwintowane. U mnie chyba wjedzie inna felga:)

Ładna - też sie bede brał za zaciski - czym malowałes ?

Malowane były proszkowo. Niestety kolor nie jest w pełni taki jak chciałem. Ale gość nic innego nie miał na stanie. A za mało elementów żeby zamówił mi taki kolor jak chciałem:(

Nie własnie to była ośka dlatego też zdecydowałem się zmianę na obecną :) Oczywiście moja kobieta nie rozumiała dlaczego zmieniam samochód na taki sam tylko inny kolor :grin:

Ale raz drugi poleciała bokiem i zrozumiała :D

Edytowane przez Zbychuwow

Opublikowano
  • Autor

Wcześniej nie maiłem jak wrzucić środka wiec dorzucę teraz.

201607271_apnpxrx.jpg

201607271_apnpxrn.jpg

No i tez z zewnątrz

201607271_apnpxre.jpg

Niczym terenowe :facepalm:

i ta prze felga :facepalm:

A tak wyglądają zaciski i tarcza za felgą

201607271_apnpxrq.jpg

I niestety problem ABS-u nie udało się wyleczyć :mellow:

Hamulce odpowietrzone lecz teraz znikł ABS i trakcja :mellow:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.