Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dziwne chrobotanie


miru

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy a wiecie jak działa ABS ? bo zdaje się że to właśnie on tak chrobocze :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno jest ABS, Ja mam tak samo jak odpale auto i pierwsze hamowanie to jest jak by tarcie, potem wlancza sie kontrolka ABS zaczyna migac czerwony wykrzyknik i juz hamuje normalnie. Za pare dni podloncze do Vag i zobacze dokladnie o co chodzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale jak to sie dzieje przy suchej nawierzchni i przy koncu chamowania to trzeba sprawdzic czy nie wysunął sie którys czujnik od abs-u. ja tak miałem i jak ustawiłem to wszystko teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale jak to sie dzieje przy suchej nawierzchni i przy koncu chamowania to trzeba sprawdzic czy nie wysunął sie którys czujnik od abs-u. ja tak miałem i jak ustawiłem to wszystko teraz jest ok.

potwierdzam koledzy co pisze ozi_wells, miałem to samo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą ozi_wells . Po wymianie zawieszenia , jeden z czujników delikatnie się wysuną i miałem dokładnie takie objawy. Przy dohamowywaniu ( czyli jakies 12-14 km/h ) tak jakby załączał sie ABS ale tak delikatnie , pochrobotało popieściło płaskostopie i przestawało a żadna kontrolka mi sie nie zaświecała. Poprawiłem czujnik i jest malina do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli miałby to być abs to wystarczy wyjąć bezpiecznik nr 7 i zaobserwować czy to jest to. Jeżeli nie to znaczy że tarcze hamulcowe mogą być krzywe (bicie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolegów serdecznie, ale mam dokładnie to samo w moim maleństwie. Użytkuje ją dopiero od dwóch dni. Nie wiem gdzie się znajdują czujniki od absu? Gdzieś przy szczękach? Uczę sie dopiero bo to mój pierwszy ukochany, wyczekiwany samochód. juppi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolegów serdecznie, ale mam dokładnie to samo w moim maleństwie. Użytkuje ją dopiero od dwóch dni. Nie wiem gdzie się znajdują czujniki od absu? Gdzieś przy szczękach? Uczę sie dopiero bo to mój pierwszy ukochany, wyczekiwany samochód. juppi :>

Jak ściągniesz kółeczko to znajdziesz bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi dzieje sie cos podobnego ale moze opisze dokladnie :)

czesto slysze wlasnie glosne tarcie jakby metal o metal tarł ale zawsze jest to na zimnych hamulcach, nie czuje zadnego odbijania pedalu hamulca ani nic co by moglo wskazywac na problemy z abs-em, kontrolka normalnie gasnie.

ostatnio tez pojawil mi sie problem z twardym pedalem hamulca na poczatku po odpaleniu i utrzymuje sie do pierwszego mocniejszego hamowania pozniej jest juz normalnie :)

nie moge dojsc o co tu chodzi pomozcie :) moze mial ktos podobna sytuacje ?

z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to tarcie jest normalne w takich warunkach i na zimnych hamulcach. klocki muszą sie troszke nagrzac, pozatym tarcze zawsze troszke zajdą rdzą naprzykła po nocy jak jest wilgotno na zenątrz. tez tak mam rano i jak auto postoi na zimnym powietrzu. no ale mogą tez sie konczyc klocki.

co do twardego hamulca to trudno powiedziec :mysli: moze masz którys tłoczek zapieczony albo sie zacina, albo pompa hamulcowa cos szwankuje, albo servo. to juz troche złozony problem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzewam troszke temat. Miałem wymienianie kilka dni temu tarcze i hamulce z przodu i tyłu i mam bardzo podobny objaw.

Czasami zastrzegam czasami nie za kazdym razem, jak hamuje to praktycznie nie wiem przy 5 km/h czuje takie chrobotnięcie stuknięcie w pedał i przestaje. Występuje to co kilka dohamowań i jest jednorazowe. Tak jakby właśnie ABS na sekundkę się włączył.

Tarcze i klocuszki nowiutkie mają 1 dzień więc nie wiem czy muszą się dotrzeć. Odczucie takie jakby szorstkie tarcze były i przy zwalnianiu mi tak klocek zachrobotał na tym.

Czy muszą sie dotrzeć czy to czujnik ABS ? aha no i nie jest to na śliskiej drodze ani na nierówności ( o czym od razu myślałem ) i występuje naprawde przy praktycznie zatrzymaniu się już auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...