Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaz osłony gornej kierownicy


Mizur138

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do was pytanie,a dokladniej jak zdjac gorna osłone kierownicy? Niestety mam tam zamontowany wskaznik doladowania a zakupiłem inny i chce go wymienic i musze go usunac z tamtad.

Moje pytanie stad ze poprzedni wlasciciel zamontowal tam wskaznik a ja tego nie robilem wiec prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 torxy z dołu i wyciągasz osłonę dolną i górną. Nie pamiętam rozmiaru. Poszukaj tematu i wymianie manetki wycieraczek pod pełny FIS, tam jest wszystko opisane łącznie z rozmiarami torxów.

Tu masz ten temat:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/15479-wymiana-przelacznika-wycieraczek-i-odblokowanie-pelnego-fis/

Edytowane przez car_diag_cork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wielkie.

Jeszcze jedno pytanie odnosnie odkrecania,w poradniku widze ze trzeba zrobic nastepujace rzeczy i teraz jest pytanie takie czy podane rzeczy musze wykonywac czy poprsostu moge je pominac i wzasc sie za odkrecanie gornej oslony,bo szczerze mowiac potrzebuja ja tylko zdjac i wymienic.

Zanim zaczniemy coś robić trzeba odpiąć klemę od akumulatora. Ja odpinałem z masy.
Pierwsza czynność to odkręcenie Airbaga. Wykręcamy dwie śrubki T30 (T27) z tyłu kierownicy.
Po ostrożnym wyjęciu aribaga wypięliśmy wtyczkę żółtą z miejca zaznaczonego na drugim zdjęciu. Tym sposobem zszedł cały airbag (kierownica 4-ramienne bez multi)
Kolejną czynnością jest odkręcenie koła kierownicy. Dla pewności zaznaczyliśmy markerem położenie koła względem piasty.
Edytowane przez Mizur138
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mazur dowiedziałeś się już czy trzeba demontować kierownicę w celu zdemontowania górnej osłony? Czy można pominąć ta czynność? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kamil-Bex napisał:

Cześć Mazur dowiedziałeś się już czy trzeba demontować kierownicę w celu zdemontowania górnej osłony? Czy można pominąć ta czynność? Pozdr

Zobacz kiedy oto pytał:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...