Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B5 [APT] 1.8 Czarny Sedan by Qubek93

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich, chciałbym przedstawić Wam mój nowy nabytek:

Audi A4 B5 1.8 APT

Na wyposażeniu samochodu podstawa:

*Przednie szyby, lusterka elektryczne, climatronik

Dla ciekawych podaje nr vin: WAUZZZ8DZXA242919

Na początek w planach wymiany ekspolatacyjne:

*Oleje - kupione

*Rozrząd

*Uszczelka pod pokrywą - kupiona

*Hamulce

*Naprawa podsufitki oraz pojedyńczych elementów wnętrzna (dekory, boczek kierowcy)

*Montaż LPG

Dalsze plany:

*Zawieszenie obniżające kompletne

*Koło 17', obecnie auto stoi na 16' Ori Audi

*Centralny zamek z pilota

*Lepsze audio

*Wydech

*Poprawki lakiernicze

Ogólnie ma być nisko i szeroko, no i bardzo klasycznie :)

Na początek zdjęcia auta po zakupie:

2qwptgy.jpg

2dub6l5.jpg

14jrlm1.jpg

2iqo8xk.jpg

A tutaj kilka zdjęć już po pierwszych porządkach:

ztj4ig.jpg

10xy58h.jpg

357eqft.jpg

2qd1l6x.jpg

98fqxf.jpg

2iswe0z.jpg

55fma0.jpg

2ch3wy.jpg

nmdoqg.jpg

2eggqrb.jpg

Autko dostało od razu nowe dywaniki oraz świece NGK V-Line :)

Edytowane przez Qubek93

Opublikowano

Bardzooo ładnaa sztuka, powodzenia w modzeniuuu ;P

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Kolego kolorek chyba jak mój ( LY9B) , polerka i czarny aż razi :) Ładna furka , fele , szybki ściemnic i kosa :lol:

Edytowane przez Boosman

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem też kody z bagażnika i dostałem takie coś:

X1A = National sales program denmark
B0A = Poj. bez szczególnych krajowych wymogów techn.
C8N = Obręcz koła ze stopów lekkich 6 jx15h2 et45
G0C = Manualna 5-biegowa skrzynia b. (przelozenia sport.)
H6S = Opony 195/65 r 15 v
J1P = Akumulator
M51 = 4-cylindrowy silnik z wtryskiem paliwa 1,8 l
G1D = 7-speed dual clutch gearbox
0JD = Klasa masy pojazdu os przednia >> zakres mas:
1AC = System przeciwblokujĄcy -abs-
1GK = Zawieszenie sportowe 1.stopien przod
2PV = Kierownica skórz. do poduszki bezp.
5RQ = Lusterko na wysięgniku (konvex) str. prawa
5SL = Lusterko na wysięgniku (konvex) 1f52
T5Z = 4-cylindrowy silnik z wtryskiem paliwa 1,8 l litera kodowa
0YD = Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru:
3S0 = Bez poręczy dachowych
4UE = Lewo/prawo
0G1 = Przedłużenie okresu przeglądu
8AA = Bez radia
8QD = Klucz do zamków otw. pilotem
8RE = 4 glosnik (passiv)
1KD = Hamulce tarczowe tył
1LZ = Hamulce tarczowe przod
3FA = Bez wkładu dachu (dach pełny)
1BE = Pakiet zawiesz. komfortowe podwozie-
Kod lakieru faktycznie LY9B :)
Może ktoś wyjaśnić co znaczy "7-speed dual clutch gearbox" bo kojarzy mi się z automatyczną skrzynią biegów, chyba że coś pomyliłem :huh:

Edytowane przez Qubek93

Opublikowano

Nie znam się na automatach ale wygląda to na 7 biegową dwusprzęgłową skrzynie biegów ;) To nie przypadkiem dsg?

Opublikowano

Lepiej poczytać,a później wymyślać https://pl.wikipedia.org/wiki/DSG

co nie zmienia faktu, że ten kod oznacza 7 biegową skrzynię automatyczną z napędem na 4 koła. Lepiej poczytać a później wymyślać ;)

btw. ładne autko, ja chyba zamienię skóry na szmaciane kubełki :P

Edytowane przez michu93

Opublikowano

Lepiej poczytać,a później wymyślać https://pl.wikipedia.org/wiki/DSG

Od razu napisałem, że nie znam się na automatach, bo nigdy go na własność nie miałem i nie zanurzałem się wiedzą. Rzuciłem to tak o luźnym tekstem, po tym co przetłumaczyłem to skojarzyłem, że dsg jest dwusprzęgłowa, więc daj spokój z dogryzami kolego, luz ;)

Bardziej zainteresował mnie fakt, że w samochodzie siedzi manual.

Wracając do samego auta - daj spokój z 17, pakuj od razu 18 jak i tak chcesz niżej. Na 17 będzie ciężko dobrze coś spasować i żeby nie targać całymi bebechami po ziemi. Ja na 18 potrafię bez problemu jechać i szurać wszystkim czym się da :decayed: No i 17 ginie po prostu moim zdaniem

Opublikowano
  • Autor

Michu93, dzięki bardzo :) Ja jestem mega zadowolony z tych stołków chociaż jedyne co mi w nich przeszkadza to to że nie można ich nisko opuścić, w porównianiu do mojego poprzedniego auta tutaj czuję się trochę jakbym siedział na taborecie :grin:

Co do kół to wszystko zależy od tego na co fundusze pozwolą, narazie jednak najbardziej chciałbym skupić się na przygotowaniu auta do codziennej jazdy i tak w tym miesiącu napewno wpadnie rozrząd i pompa wody :wink:

Co do samej skrzyni to sam nie mam pojęcia, myślałem że źle odczytałem kod ale raczej się nie pomyliłem :)

Chciałbym zapytać też, czy czarna podsufitka w B5 była na jakiejś dodatkowej opcji? :decayed:

Opublikowano

Tak jak mówisz, czarna podsufitka była dodatkową opcją ;) Ori trochę kosztuje niestety i lepiej ogarnąć to samemu, ale wiadomo, ori to ori :D

Co do kół, moje są na sprzedaż jak coś :decayed:kliknij tu sa kółka

Opublikowano
  • Autor

Bo mam taką podsufitkę u siebie a kumpel upiera się, że nie było czarnych podsufitek na dodatkowej opcji :P Zresztą niby jest ale martwi mnie bo w niektórych miejscach sobie wisi i nie wiem czy brać się za to samemu czy oddać to tapicera :kwasny:

Koła świetne ale funduszy póki co brak, a trzeba ogarnąć jeszcze auto pod kątem elementów eksploatacyjnych ^_^ Ale jak nie sprzedadzą się do zimy to kto wie, chociaż zawsze marzył mi się jakiś rancik to na nasze drogi mam lekkie obawy :decayed:

Kupiłem już też uszczelkę pokrywy zaworów, za wymianę biorę się jak tylko dam radę wjechać do garażu :D

aekvud.jpg

Podobno taka sama jakość jak Elring więc powinno być spoko, teraz tylko montować :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.