Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie pompy paliwa gaśnie po odpaleniu


Łysyrally

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem że po wymianie pompy paliwa (skv germany) i filtra paliwa (mann) samochód gdy długo postoi (jest zimny) po uruchomieniu silnika gaśnie po kilku sekundach. Po drugim uruchomieniu już pracuje normalnie i nic się mie dzieje. Wydaje mi się tak jakby po włączeniu zapłonu że ciut za krótko słychać pompę paliwa. Czy jest możliwe że paliwo się cofa do baku gdy auto dłużej postoi? Gdzie znajduje się zaworek zwrotny? A może coś źle poskladalem w koszu w baku... Ciśnienie paliwa mierzone na listwie wtryskowej manometrem - prawidłowe 4 bar, również podczas jazdy pod obciążeniem i po drugim uruchomieniu silnika wszystko jest ok. Czy ktoś też miał taki problem lub wie co może być noe tak?

UP - ktoś coś? Moze założyć gdzieś zaworek zwrotny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to zaworek jest w samej pompie ale nie pamiętam już na 100%, drugi temat to możliwe jest gdzieś nieszczelność na tym wężyku który podłączałeś do nowego wkładu pompki może opaska słabo dociśnięta i przy dłuższym postoju schodzi ciśnienie do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska raczej jest dobrze dokrecona - wiem jak ciezko sie do tego dostac i jak źle sie to rozbiera wiec staralem sie wszystko dokladnie poskladac. Chodzi mi po glowie czy czasem nie ma zaworka zwrotnego w filtrze paliwa (mój filtr w avj ma 4 króćce)??? Bo filtr tez zmienialem wtedy co pompe i moze tam jest jakis zaworek zwrotny w nim? Tam jest sie o wiele łatwiej dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa skv242? Jesli tak o chyba sprawka pompy - mam dokladnie ten sam problem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skv ale chyba 768 czy jakoś tak. Ja mam kosz z Bory/Passata w baku totez wklad pompy taki. Teraz jak zatankowalem i mam cały bak to po nocy odpalil i nie zgasl - wszystko normalnie sie zachowywalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...