Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Para w kabinie-wina nagrzewnicy czy coś innego??


radar4403

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój znajomy poprosił mnie o rozpoczęcie tego wątku gdyż w jego Audi A4 (1.8 125 koni 97rocznik) wczoraj wymieniał termostat, zalewał płynem od nowa i dzisiaj po przejechaniu nie więcej jak 20km i włączeniu klimatronica, od 19 stopni w górę do kabiny leci para :shocked: zamiast normalnego powietrza, na niższych temperaturach jest ok. Czy spotkał się ktoś kiedyś z takim czymś??? Może ktoś wie co jest tego przyczyną??? Bardzo bym prosił o jakieś szybkie info :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność nagrzewnicy, ponoć efekt taki jakby ktoś w samochodzie gotował wodę, zupę, etc.

Jeśli opis pasuje - to raczej właśnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszysykich!!!to właśnie chodzi o mnie i o moje Audi,fakt ze nagrzewnica jest dziurawa.to pewne,ale niewiem jak sie do niej dobrac ,mechanik znajomy powiedzial ze to wielkie koszta bo trzeba zdemontować deske rozdzielczą ,,,,to prawda???prosze o rade pozdrawiam :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też slyszalem ze trzeba calą deske rozbierać. Mialem kiedys taki maly problem z nagrzewnica w b3, ale wyciek byl na tyle maly, ze szyby parowaly. Pomogł na to uszczelniacz do chlodnic, wsypalem moze z pół łyżeczki i pomogło, nic się nie zapchało i ogrzewanie działało dobrze. Jeśli masz większy wyciek, to niestety pozostaje wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zdemontowac cały środek auta.

Jak masz klimę to musisz rozszczelnić klimę - trzeba rozkrecić deskę, kokpit (najlepiej kierownice też), zdemontować co najmniej poduszkę pasażera. Roboty dla jednej osoby w cholerę (jeżeli robisz to pierwszy raz) plus kilka śrub jest naprawdę bardzo trudno dostepnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...