Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w rozmieszczeniu elektryki


taxford

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.

Mój problem wygląda następująco:

Mam a4 b6 1.9tdi awx które po ostatnich podtopieniach na północy ucierpiało działaniem wody mniej więcej od dolnej części kierownicy w dół. Kanapy fotele itp. Niebawem przychodzi rzeczoznawca na ponowne oględziny gdyż po pierwszych zostało mi uznane jedynie pranie tapicerki wymiana filtra powietrza i wymiana dywaników, łącznie 1200 zł z robotą.

W aucie zapalają się różne błędy na FIS, nie działa centralny i szyby, Bóg wie co jeszcze. Bezpieczniki Zalane.

Moja prośba jest taka czy ktoś mógłby mi powiedzieć co było narażone na działanie wody, tak bym wiedział co pokazać dodatkowo rzeczoznawcy i na co zwrócić uwagę żeby nie zostać "wydymanym" ponownie. Pomijam temat zassania wody do silnika bo to się nie stało. Głównie myślę tu o modułach i wiazkach, więc proszę o pomoc gdzie co jest, jakby ktoś mógł.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy to moduł komfortu które znajduje sie pod dywanikiem kierowcy. On jest odpowiedzialny za wieeele funcji w samochodzie. Oprócz bezpieczników pod kierownicą masz również wiele przekaźników. Było by trzeba zobaczyc czy ich nie dotkneła woda. Tak to w tunelu srodkowym masz wiazki od zapalniczki , recznego, w słupkach, pod fotelami ktore idą do poduszek, elektryki foteli. Tak mniej wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a może orientujesz się jak to wygląda w pod maską? Mam na myśli alternator, sprezarke klimy itp? Czy po takim zalaniu należy je wymienić ewentualnie sprawdzić łożyska tych urządzeń? Czy są na tyle szczelne iż nic im się nie stało? Auto stało na wzniesieni silnikiem w dół więc wody tam bylo więcej niż we wnętrzu. ECU chyba nie Zalane ale pewności nie mam. Na pewno też złącze diagnostyczne było Zalane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalany mogł byc jeszcze moduł MCE (jest pod kierownicą). Napewno do sprawdzenia jeszcze silnik nawiewu oraz silniczki sterujące klapami nawiewu. Dodatkowo do sprawdzenia zaworki N18 i N75 (są dosyć nisko i napewno były zalane.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki poduszek w tunelu środkowym też pewnie zalany. Klimatronik pewnie też.Jak masz moduł Bluetooth to jest pod nogami pasażera. Sterowniki pdc jest z tyłu po lewej stronie po tapicerkę bagażnika dość nisko więc jak masz pdc to też musisz go sprawdzić.

Dodatkowo sterowniki w drzwiach. Dmuchawa nawiewu powietrza i wszystkie kostki w wiązkach elektrycznych których będzie całkiem sporo do wysokości zalania którą podałeś

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc, w sama porę bo jutro o 13 przychodzi rzeczoznawca. Cieszy mnie fakt że z dekry to powinien być kumaty po autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...