Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Avancik 2.4 [ARJ] by AdixZdr[17'',gwint,]


AdixZdr

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkim, Od kilku dni jestem posiadaczem niżej pokazanej audiczki z 1999 roku. Autko kupiłem koło Starogardu Gdańskiego od pewnego Pana, który zajmuje się sprowadzaniem aut zza zachodniej granicy. Na blacie ma przejechane około 250 kkm. Jest to raczej realny przebieg zważywszy na stan auta wewnątrz. Pod maską znajduje się 6 cylindrowy motor w układzie V o pojemności 2.4 litra i mocy około 165 km (sama benzyna). Skrzynia tiptronic z niedziałającym przełączaniem biegów w trybie manualnym. Znalazłem problem. Oczywiście tkwi w brakującym magnesie, który powinien znajdować się razem z "roletą". Kolejną bolączką jest czujnik abs, który przy niskich prędkościach załącza system bezpodstawnie. Mimo tego jest zadowolony z zakupu. Będę się nią cieszył pewnie przez jakiś czas dopóki silnik nie wchłonie mojego portfela przy tankowaniu :P. Na wyposażeniu posiada:

-> abs

-> wspomaganie kierownicy

-> kierownica s-line

-> skórzaną tapicerkę w bdb stanie

-> climatronic
-> szyberdach

-> pompowane lędźwie

-> radio cd sony :/

-> wieśniackie dywaniki nie z tego modelu

-> zmieniarka becker na 6 płyt (według nalepki na szybkie, takie miałem seryjne radio)

-> nawigacja alpine

-> podgrzewane fotele przednie

-> elektryczne szyby przednie

-> elektryczne lusterka

-> znaczki s-line, które niemiec musiał sobie przykleić

-> czujniki parkowania

-> ileś poduszek powietrznych

-> 4 głośniki z przodu (strasznie dziwna konfiguracja, zważywszy, że brakuje mi dźwięku z tyłu)

Z najbliższych rzeczy do wymiany to na pewno opony. Pojeżdżę na nich jeszcze do zimy i potem pójdą do kosza. Następnie czujnik abs no i kupię wymaganą części do skrzyni. Oczywiście pamiętam o wymianie oleju i filtrów, które zrobię w najbliższym czasie.

Z góry przepraszam za jakość zdjęć oraz syf w aucie. Jest ktoś na forum, kto będzie w stanie rozszyfrować VIN ?

28380914994_a353ccaecb_c.jpg

28968027906_4a92b21e63_c.jpg

29000459815_38e5bc96b6_c.jpg

28383197603_f45ca5a5f7_c.jpg

28380866364_7999a3f1d3_c.jpg

28967975836_33dbb24061_c.jpg

28924133521_85b5f28528_c.jpg

28967947286_271134792d_c.jpg

28380814824_1dd21ac3ce_c.jpg

28714242860_29959e05ae_c.jpg

Edytowane przez AdixZdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny avancik..

No ale helmut z tymi znaczkami lekko przesadził..

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm te dywaniki to bym na twoim miejscu próbował sprzedać.. Znając życie to jakiś amator się znajdzie na nie. Widzę że brak fisa.. Pomyśl o założeniu full FIS.

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FISA powoli mi zaczyna brakować właśnie i w najbliższym czasie będzie się trzeba tym zająć. Co do dywaników to nie są one w dobrym stanie. Dywanik kierowcy jest porwany a do tego już straciły swój kolor.


Witam. Wzięła mnie dzisiaj wena na czyszczenia wnętrza. Oprócz odkurzenia i wycierania kurzów zabrałem się za odświeżenia skóry. Kupiłem takie o to preparaty:

29330234046_86a3af8235_z.jpg

Krótka recenzja. Cleaner spisał się elegancko. Na ściereczce szybko pojawił się brud. Największy znalazł się oczywiście na podłokietniku. Fotele było lekko zabrudzone. Mleczko też fajnie działa. Skóra odzyskała kolor, została zmiękczona i nawilżona, a w aucie unosi się przyjemny zapach skóry. Kilka zdjęć jakiejś tam jakości, chociaż i tak nie będzie widać na nich efektu.

29330218606_c466b31deb_z.jpg

28742540263_c43abe70c6_z.jpg

29255927002_29c8622bab_z.jpg

29330212706_fd0d1044ce_z.jpg

Fotel kierowcy wymaga lekkiej renowacji, jednak to zostawię na później. Kilka dni temu wymieniłem łączniki stabilizatora oraz zapodałem więcej oleju w przeguby bo zaczęły się odzywać( rada mechanika). Po wypłacie wpadają oponki zimowe, klocki na tył ferrodo, olej i filtry i może zdecyduję się na kupno rolety skrzyni biegów (zobaczymy ile zostanie $$$).


Widzę, że temat w którym dzieją się małe updaty nie jest zbyt mocno odwiedzany. No nic trudno się mówi i robi się dalej. Kilka dni temu zakupione zostały:

Roczne oponki:

28911826564_6c723e3b5c_z.jpg

Kosmetyki do mycia auta:

29247298380_c49b7f6585_z.jpg

28911829334_827bccbdcf_z.jpg

29247299340_551e184965_z.jpg

Oraz radio, które w końcu spełnia moje oczekiwania. Z góry polecam bo w tym przedziale cenowym to jest hit.

29247299510_20ed1285b0_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że dbasz o auto jak możesz. Co do kosmetyków polecam poczytać w odpowiednim dziale na ich temat i szybko znajdziess porządne marki bo k2 i plak raczej do nich nie należą. Co do taniego wosku na mokro, gdzieś mi się wala i z 2 razy umyłem tym ustrojstwem, fakt że woda ładnie spływa ale jesli nie uzywales pamietaj zeby robic to kawalkami bo zostana Ci masakryczne slady :) Jakieś wieksze plany czy auto ma po prostu jezdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany oczywiście, że są. Jakby autko miało służyć tylko do jeżdżenia to kupił bym matiza w gazie a nie 2,4 :P. Zdaję sobie sprawę, że to beznadziejne kosmetyki jednak zależało mi na czasie więc zdecydowałem się na zakup w sklepie motoryzacyjnym, a mieli tam tylko k2 i jeszcze jakieś badziewie. Plany to na początek ogarnąć autko mechanicznie, przez zimę zrobię blacharke i zrobić polerke lakieru, a na Lato jakieś ładne 17'' albo 18'', gwint no i co jeszcze głowa moja wymyśli.

Autko przeszło podstawowe wymiany eksploatacyjne. Czyli olej, wszystkie filtry, do tego naprawiony czujnik abs, wymienione klocki z tyłu na brembo, nowe przeguby na przód oraz akumulator. Ciągle przeciagam rejestrację auta. Wszystkie opłaty już mam porobione. Zostały mi blachy i ubezpieczenie. Teraz po wypłacie się zdecyduje bo wolę nie ryzykować za długo.

W planach na przyszły miesiąc oprócz rejestracji zrobić blacharke w kilku miejscach i wypolerowac oraz zabezpieczyć lakier na zimę. Do tego polerke lamp. Powoli do celu. Pozdrawiam. Fotki dodam jak pogoda sie zrobi, bo pada od tygodnia u nas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, że Sava Eskimo, którą wrzuciłeś już ponoć w tym roku nie jest robiona? Teraz ta sama opona wychodzi pod nazwą Debica Frigo 2 :decayed: W tamtym roku kupilem 2-takie savy i w tym też planowałem a tu zdziwko :decayed:

Fajna A4, powdzenia! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz się ładować w felgi to lepiej 18tki, różnicy dużej nie ma 17/18 a ten cal więcej lepiej wygląda :) No chyba, że jako zimówki ewentualnie aby upchnąć większy profil. Powodzenia! PS: Z tanich "kosmetyków", z których jestem zadowolony to K2 Ultra WAX, także polecam tym bardziej, jeżeli od czasu do czasu podbijesz jakimś Quick Detailer'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmiarem felg temat przerabialem już w poprzednim aucie. I pewnie znowu zdecyduje się na 18 cali. Na pewno będę celował w ori felgi. Kwestie kosmetyków spycham na drugi plan. Pod koniec zimy będę się wyposazał w coś lepszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic się nie działo, więc trzeba odkurzyć temat. Aż tak wielkich zmian nie dokonałem ale jednak. Więc do rzeczy:
- dystanse: przód 20mm tył 30mm
- felgi 17'' s-line na oponkach 225/45/17
- oświetlenie rejestracji led
- dekory wewnątrz oklejone carbonem

32516776764_502abd7a33_c.jpg

33359858335_50c6725b10_c.jpg

33359859755_14bc1cda1b_c.jpg

Wnętrza nie dodaje jeszcze , bo syf i nie dokończony przedni dekor. 

Najbliższe plany. Przymierzam się do zakupu gwintu i końcówek wydechu. Do tego przerobie na pewno wydech aby lepiej brzmiał. Moje pytanie jest następujące: jakie końcówki wydechu polecacie aby ładnie wypełniły wnękę ? A co do gwintu hmmm na olx strasznie mało jest używek więc prawie do końca jestem zdecydowany na fk ak street. Co o tym myślicie ?

Edytowane przez AdixZdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz et tych felg ze az takie dystanse dałeś? I jaki model jest tego pioneera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi pochodzą z AUDI A3 8P więc et 56, dlatego musiałem tak zaszaleć. Radio z tego co pamiętam to MVH-180ub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Wiedziałem, że ktoś w końcu zauważy. Strzelam, że auto miało jakąś przygodę. To kwestia paru dni bo już wziąłem się za szukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu autko poszło w dół. Dorwałem po taniości zawieszenie mts-a. Przód gwint, tył kit z regulacją. Autko postawiłem tak jak było skręcone te zawieszenie i na razie tak mi pasuje. Zobaczymy po przejechaniu jakiegoś większego dystansu.  Z nowości to jeszcze wpadły żarówki osram night breaker laser, nowe odboje i osłony przód, tył. Autko już dosyć fajnie się prezentuje jednak to jeszcze nie to czego oczekuje. Wydaje mi się, że to kwestia felg. Będę szukał pewnie 18 calowych. Jednak najbliższe plany to wyeliminowanie postukiwań z zawieszeniu, potem korekta lakieru, nowe hamulce przód i tył, żeby to jakoś wyglądało z nowymi felgami. następnie końcówki wydechu. Prawa tylna lampa czeka na montaż. Parę fotek mikrofalą, żebym nie był gołosłowny. 

33452150252_5660e419bd_c.jpg

32794838503_d7b9b5edf5_c.jpg

33452146182_d5a6bba94e_c.jpg

33608706085_ed0ecce78d_c.jpg

33452142192_b84c7fb896_c.jpg

32794831603_d6316c10cd_c.jpg

33608697175_6b9de83342_c.jpg

Edytowane przez AdixZdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu jakoś lepiej to wygląda. Do tego zapomniałem dodać, że w bagażniku czeka na montaż subwoofer nokii.
33594703826_e67e7bf56b_c.jpg

Edytowane przez AdixZdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spoko. Da sie miec dobrze wygladaja serie bez super spasow? Da. Idealny przyklad dla tych ktorzy chca namietnie 17 bo komfort i nie szurac miska. Dobra robota :)[emoji4]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...