Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI 90 KM brak mocy przy 120km/h wyciek oleju


mks1948

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moją audi a4 b5 , silnik to 1.9 TDI 90 km , od pewnego czasu nie ma tzw ''buta'' do 120 km idzie jakoś normlanie ale po przekroczeniu tej prędkości łapie muła taki przeskok , jakby go powietrze zatrzymywały dzieje sie tak też na 4 biegu i wcisnięty gaz w podłogę też jakby by go coś zatrzymywało , coś podbnego jakby w automacie zmieniał się bieg niestety mam manulala. Ostatnio pojawił się też wyciek oleju nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym ale prawdopodobnie tak , kod który odczytałem z Vag to 575 ciśnienie w przewodzie dolotowym , w tamtym roku miałem ten sam problem i łapał lewe powietrze na łaczce miedzy turbo a IC


@@@ up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz nieszczelny dolot a to że jedzie jak automat i cieknie olej to pewnie poszed uszczelniacz na wale korbowym od strony skrzyni i tarcza sprzęgłowa sie zaoleiła wiec czeka sie wymiana sprzegła i uszczelniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dymi na czarno przy gwałtownym wciśnięciu gazu to na 100% masz nieszczelność na dolocie przez którą również może pojawiać się olej. Kolega chyba zbyt wcześnie porywa się na sprzęgło. Sprawdź szczelność całego dolotu do silnika - turbiny. Stało się to tak nagle czy po jakimś zdarzeniu nawet pozornie nieszkodliwym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej od jakiegoś czasu wypluwa ale takie przestoje w przyśpieszeniu od jakiegoś czasu, od mojej kadencji żadnych przygód nie miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wyciek , olej znajduje się również w dolocie ale jest go bardzo mało, ktoś mógłby mi wyjaśnic co to i jak to naprawić ?

2zfrddh.jpg

2rfac5f.jpg

4vr9n9.jpg

qply05.jpg


@up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2016 o 15:03, pablo8412 napisał:

Jak dymi na czarno przy gwałtownym wciśnięciu gazu to na 100%

Skąd ta pewność? :>

Również mam AHU i przy wciskaniu do połowy jest ok, ale jak depnę całą piz... to chmurka za mną. Od ciahciaha wiem, że ponoć za mało powietrza dostaje i dlatego jest jak jest. Ponoć właśnie wyczyszczenie doloty z nagaru przynosi ulgę ale..kto robił, kto może coś powiedzieć? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...