Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6;ALT]. Problem z Szybami Przód.


Szymon Volt Kosiba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z szybami w swoim a4 (2xelektryczne + 2xkorba). Rano wszystko działało bez zarzutu, po paru godzinach nie działa szyba kierowcy a pasażera otwiera się tylko z panelu po stronie kierowcy. oświetlenie całego wnętrza działa, centralny zamek równiez, otwieranie i domykani1e szyb z pilota działa tylko po stronie pasażera. nic nie bylo grzebane. co może być przyczyną?

Edytowane przez Szymon Volt Kosiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wystarczy wyczyścić styki przełącznika podnoszenia szyb, ale wtedy chyba powinno działać domykanie, nie jestem pewny. Niech się ktoś jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he skąd ja to znam :decayed:

Po kolei....

1 . sprawdź przelotki , a raczej kable w przelotkach między drzwiami a karoserią

2.sprawdź w VAG-u czy masz reakcję na wciskanie przycisków od opuszczania/podnoszenia szyb (moduł komfortu - w którymś bloku można to sprawdzić bez problemu, wykluczysz sobie w ten sposób awarię przełączników)
Jak nic po tych zabiegach nie ustalisz to sprawdz:
1 . Ładowanie akumulatora i napięcie na uruchomionym silniku - musi być ponad 14V
2 . Wyczyść klemy i wszelki syf na nich jeżeli aku siedzi już kilka lat
3. Jeżeli nie ruszy dalej to do wymiany może być silnik podnoszenia szyby w drzwiach kierowcy, lub czarniejszy scenariusz moduł komfortu ;)
Działaj :grin:
PS obstawiam uszkodzone kable w przelotce między drzwiami kierowcy a karoserią - zacznij od tego :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he skąd ja to znam :decayed:

Po kolei....

1 . sprawdź przelotki , a raczej kable w przelotkach między drzwiami a karoserią

2.sprawdź w VAG-u czy masz reakcję na wciskanie przycisków od opuszczania/podnoszenia szyb (moduł komfortu - w którymś bloku można to sprawdzić bez problemu, wykluczysz sobie w ten sposób awarię przełączników)

Jak nic po tych zabiegach nie ustalisz to sprawdz:

1 . Ładowanie akumulatora i napięcie na uruchomionym silniku - musi być ponad 14V

2 . Wyczyść klemy i wszelki syf na nich jeżeli aku siedzi już kilka lat

3. Jeżeli nie ruszy dalej to do wymiany może być silnik podnoszenia szyby w drzwiach kierowcy, lub czarniejszy scenariusz moduł komfortu ;)

Działaj :grin:

PS obstawiam uszkodzone kable w przelotce między drzwiami kierowcy a karoserią - zacznij od tego :wink:

Jest mały update w sprawie w tej chwili central nie działa i otwieranie klapy bagażnika. central zamyka tylko przednie drzwi i niestety nie mogę też otworzyć szyby pasażera od strony kierowcy. Dodam tylko, że po poruszaniu gumowa osłona między buda a drzwiami straciłem audio :D

znalazłem chyba problem. tak jak mówiłeś Michu, mam 3 kable z przetarta izolacja między buda a drzwiami. postaram się zdjąć boczek i polutowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napraw je, zaizoluj, skasuj błędy i zobacz co wróciło do życia a co jeszcze nie, coś za dużo tych awarii na raz,można było by też zajrzeć do puchy z modułem może jednak jakąś woda się do niego dostała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym rozebraniu i ogledzinach jeden przewód był całkowicie przerwany a reszta miała uszkodzona izolacje i stykaly o siebie. przygotowałem wszystko pod lutowanie, jutro będę latał. myślałem, że trafione są tylko 3 kable, ale przy tej ilości,problemy, które wystąpiły są do przyjęcia

14172030_1500530099991367_528559851_n.jp


Polutowałem wszystko na nowo, problem rozwiązany, muzyka gra, central działa szyby również, pojawiła mi się tylko kontrolka esp, ale podejrzewam, że to przez grzebanie z beczpiecznikami i odlaczeniem na ponad dobe aku, przejadę się po weekendzie do warsztatu na vaga.

Dzieki wielkie za pomoc.

Edytowane przez Szymon Volt Kosiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...