Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 2.0 ALT multitronic szarpie przy ruszaniu


hardy_pol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prośba o pomoc co zrobić. Sytuacja następująca: pacjent jak w tytule ALT z multitronikiem FSF. Przy ruszaniu szarpie nie ważne czy zimny czy ciepły silnik, ale szarpie tylko przy ruszaniu i nie zawsze. Jak już zacznie pełzać nie szarpnie i ogólnie nie przy każdym starcie tak się zdarzało. Późniejsze "biegi" wskakują bez problemu.

Pierwsze co pomyślałem adaptacja (na pewno nie zaszkodzi) skasowana stara -> jazda -> adap ok. Teraz autko dużo szybciej zaczyna pełzać po puszczeniu hamulca. Przy normalnym startowaniu szarpnie... ale tylko jeżeli jedziemy na D "pierwszy raz" (znaczy się np. po wstecznym wrzucam D to przy normalnym dodaniu gazy potrafi szarpnąć, ale jeżeli już jechałem stanąłem na światłach to nawet mocniejsze dodanie gazu nie spowoduje szarpnięcia). Na wstecznym bez pełzania częściej szarpnie.

Auto miałem dosłownie na pół godz do diagnozy bo siostra musiała pojechać dalej więc nic więcej nie kombinowałem.

Teraz dokładnie nie pamiętam (a zdjęcie gdzieś wcięło) ale wartości adaptacji sprzęgła (pierwsza kolumna w bloku 10 i 11) D 305 i R 245 jak mnie pamięć nie myli (adaptacja wstecznego mogła się nie do końca udać robiłem ją dwa razy gdyż za pierwszym droga okazała się do końca prosta ale wtedy właśnie wsteczny ustawił się dobrze).

Błędów w samej skrzyni VCDS nie pokazał ale znalazłem w silniku

17887 System podciśnienia układu hamulcowego: usterka mechaniczna

P1479 - 008 Niezrozumiały sygnał

17545 Zespół 1: adaptacja mieszanki (add) mieszanka za bogata

P1137 - 002 Dolna wartość skrajnie przekroczona

i zauważyłem że czujnik temperatury daje dziwne odczyty czyli też do wymiany.

Teraz oczywiście wiem że wszystkie usterki w silniku do zrobienia jak najprędzej ale czy one wpływają w znaczny sposób na to szarpanie przy starcie czy raczej rozbiórka skrzyni nieunikniona? Może być tak że po uleczeniu błędów i ponownej adaptacji będzie cacy :) ?

Auto ma przebieg 160tys., poprzedni właściciel z opowiadań siostry raczej normalny, serwisowany w aso wymiana oleju w skrzyni przy przebiegu 130tys. ale tu jest właśnie problem bo na fakturze widzę tylko wymianę oleju i jakiejś śruby bez filtra magnetycznego i uszczelnień.

Edytowane przez hardy_pol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem bogatej mieszanki jak najbardziej może być problemem Twojego szarpania przy ruszaniu.

Też tak myślałem dopóki nie wyszło że szarpie za pierwszym razem po wrzuceniu D tak jak pisałem wyżej. Na pewno w jakiś sposób ma to wpływ na start ale czemu tylko po wrzuceniu pierwszy raz biegu do przodu :mellow: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...