Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kierownica w A4 B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hejże Forumowicze !

Przeglądałem różne pokrewne tematy, lecz nie znalazłem rozwiązania typowo mojego problemu ( o ile czegoś nie przegapiłem) więc zwracam się do Was z bezpośrednią prośbą o pomoc.

Sprawa wygląda następująco:

Niedawno sprawiłem sobie Audi A4 B7 Avant z 2005 roku. To, że znajduje w niej jakieś uciążliwe "perełki" po poprzednim właścicielu to swoją drogą. Dziś chciałbym rozwiązać jeden temat, który mi nie daje spokoju:)

Mam kierownicę 4 ramienną z przyciskami obsługi radia, lecz oprócz skręcania i regulowania wysokości nie mogę nią nic innego robić.

Nie działa mi klakson oraz nie działa obsługa radia ( RNS-e). Nie działa również podświetlenie przycisków czyli tak na chłopski rozum - kierownica może nie być podłączona do prądu :) Chciałbym to naprawić i tutaj proszę Was o pomoc.

Od czego zacząć, gdzie szukać, jak to zrobić i czy w ogóle brać się za to samemu ?

Z góry wielkie dzięki za pomoc ! :)

Tomek

Opublikowano

Siemka Kodowales kierownicę vagiem?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Siemka Kodowales kierownicę vagiem?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Właśnie jeśli chodzi o podłączenie do komputera to jeszcze nic tam nie robiłem. Zacząłem od szukania mechanicznego rozwiązania gdyż za bardzo znajomi chyba nie mają opcji podpięcia kompa ( pomijając oczywiście oficjalnych elektroników w warsztacie)

Opublikowano

Zacznij od zdjęcia poducha i zobacz czy kable są powpinane możesz też podpiac kompa i zobaczyć czy polo czy ci się z poducha może być też walnie ta taśma za Kiera lub sam sterownik pod konsola

Naciapane z GT-N7105

Opublikowano

Skoro nie działa klakson to pewnie kable nie podpięte....dlaczego?

Nie chcę straszyć kolegi, miejmy nadzieję, że to z powodu doposażenia auta.

Dlatego zacznij od zdjęcia poduchy i zobacz czy jest jakiś kabel łączący kierownicę z modułem.

Potem Vagcom i zobacz czy łączy się ze wszystkimi sterownikami, tak jak pisze kolega wyżej.

Edytowane przez GreGoriO

Opublikowano
  • Autor

skoro nie działa klakson to penie kable nie podpięte....dlaczego?

nie chcę straszyć kolegi,, dlatego zacznij od zdjęcia poduchy i zobacz czy jest jakiś kabel łączący kierownicę z modułem.

Ja sam nie chcę się straszyć... no ale teraz to już tak naprawdę i tak nie będzie miało znaczenia... Co nie zmienia faktu, że zdaję sobie sprawę, że niepodpięty kabel będzie po prostu o czymś świadczył.

Możecie podpowiedzieć jak się zabrać za rozebranie kierownicy i odpięcie poduszki? Nie chciałbym zostać ustrzelony :)

Edytowane przez Zeva

Opublikowano

Wyłącz aku, poczekaj kilka minut. Chociaż piszą że i tak nie wystrzeli, nawet jak jest podpięty.

Z tyłu kierownicy masz dwie śruby, na torx 30, być może są zaślepki na srubach.

Jak odkręcisz poducha sama zejdzie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO

Opublikowano
  • Autor

Wyłącz aku, poczekaj kilka minut. Chociaż piszą że i tak nie wystrzeli, nawet jak jest podpięty.

Z tyłu kierownicy masz dwie śruby, na torx 30, być może są zaślepki na srubach.

Jak odkręcisz poducha sama zejdzie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odkręciłem poduszke i wygląda na to, że wszystkie kabelki są popodłączane. Gdzie moge szukać dalej ?

Opublikowano

to już musisz całą procedurę zrobić jak przy wymianie kierownicy.

posprawdzać podłączenia, sprawdzić w VAGu kodowania, błędy itd.

bo są jeszcze wtyczki z drugiej strony modułu, od strony licznika.

Nikt nie wie co zrobił poprzedni właściciel, co chciał uzyskać...przed sprzedażą.

jak to wszystko ogarniesz i napiszesz, a najlepiej jak wrzucisz porządne zdjęcia tego co masz i powiesz co się dowiedziałeś... to coś się wymyśli...

Opublikowano
  • Autor

to już musisz całą procedurę zrobić jak przy wymianie kierownicy.

posprawdzać podłączenia, sprawdzić w VAGu kodowania, błędy itd.

bo są jeszcze wtyczki z drugiej strony modułu, od strony licznika.

Nikt nie wie co zrobił poprzedni właściciel, co chciał uzyskać...przed sprzedażą.

jak to wszystko ogarniesz i napiszesz, a najlepiej jak wrzucisz porządne zdjęcia tego co masz i powiesz co się dowiedziałeś... to coś się wymyśli...

Porozkręcałem obudowę kierownicy, wydaje mi się, że przejrzałem wszystkie wtyczki w okolicy i (niestety) wszystko jest popodłączane.

Czy jest możliwość, że kierownica nie będzie świecić z powodu niezaprogramowania jej przez VAGA? Czy jednak prawidłowe podłączenie gwarantuje chociaż podświetlenie?

Panowie wczoraj znajomy podłączył mi auto pod kompa i jeśli chodzi o kierownice wyskoczył mi taki błąd jak na zdjęciu :

http://ifotos.pl/zobacz/201609062_ahnaeqw.jpg

co to może znaczyć? co z tym zrobić?

Opublikowano

MF niepodłączone. Przewody, moduł, kodowanie do sprawdzenia.

Opublikowano
  • Autor

MF niepodłączone. Przewody, moduł, kodowanie do sprawdzenia.

Mam szansę podziałać w tym temacie jeszcze samemu czy już lepiej uderzać powoli w stronę elektromechanika?

Opublikowano

Masz. Zacznij od zakodowania VAG multifunkcji.

Opublikowano
  • Autor

Popytam i postaram się to zrobic:)

Powiedzcie mi jeszcze czy to ma znaczenie, że gdy włączam radio (rnse) to na ekranie startowym pojawia się napis rs4 a moje audi to zwykle a4. Czy to znaczy że radio jest nieoryginalne?

Opublikowano

Ekran startowy możesz zmienić.

Jak chcesz to zrób sobie

8e125bf0bf714d7c1dc7d41a7c50deb4.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.