Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cena Części Pierwszy zakup


Przemek Jaworski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

przepraszam za te pytania jeśli już były.(chociaż sprawdzałem wyszukiwarce i nie znalazłem nic co mnie interesuje może jest dla mnie za trudna).

Drodzy Państwo mam okazję kupić audi a4 b7 2005r 3.0 TDI BKN 204km 308tys przebiegu. Z dokumentacją do końca (jeszcze nie widziałem bo sie wacham czy kupic)

Z tego co sie orientuje nie bardzo w tych autach trzyma sie rozrząd i wtryskiwacze/ Jakie sa średnie koszta calego zestawu rozrządu nowego do takiego auta ? Wtryskiwacze jakoś sie da sprawdzic przy zakupie?

Przepraszam jesli nie moza zadawac takich pytan tutaj na forum ,ale nie mam kogo po prosić o pomoc a 27tys zl to dla mnie duzo chociaz licze sie z duzymi kosztami rozrzadu.

Bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zestawu zależna od miejsca kupna. Wacha się średnio 3000 - 5000tys. plus wyjęcie silnika bądź skrzyni, tzn. cena robocizny. Co do wtryskiwaczy to jedyny wiarygodny pomiar na stole probierczym. Cena wtryskiwacza to średnio 1050 szt. Przy tym przebiegu, jeżeli wiarygodny :eusathink:to może są już po wymianie. Warto sprawdzić jakie mają oznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze jak nie wymienione jeszcze to na pewno do wymiany, rozrzad by musial posluchac ale przy tym przebiegu to tez loteria nawet jal jest cicho.

A cena taka niska ze raczej nie bedzie prezentu i trzeba bedzie robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Mam nadzieje,ze jest juz wymienione jutro rezerwuje auto a w czwartek pojade obejrzec moze wroce juz nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada!

Nie napalaj się, bo popłyniesz z kosztami. Jedź z kimś kto już miał bądź ma do czynienia z 3.0TDI!!!

Dokładnie obejrzyj i powoli myśl :eusathink:

A tak poza tym to mega redocha z 3.0 TDI i jeszcze w quattro :drool3:

Jak masz linka do aukcji to zapodaj na Zakup kontrolowany. Zawsze coś się zobaczy i podpowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taka cene to nie licz ze cos jest wymienione... Nie napalaj sie. Daj link lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci napiszę tak, jak chcesz takie 3.0TDI to kupuj ale zostaw sobie 10k na boku w razie draki, rozrząd czyli łańcuchy, napinacze i wtryski to nie wszystko, dochodzi koło pasowe, rozrząd z przodu, kolektory, nastawniki i choćby jeszcze moduł turbo :decayed:

Wszystko to nie małe koszty a jak wiemy są stałymi problemami w tych silnikach przy odpowiednich przebiegach.

Edytowane przez Pucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 tysi czyli auto używane, jak coś miało kleknąć to już to zrobiło albo powinny być pierwsze objawy. Gorzej jak toś łatał byle sprzedać.


Co do wtryskiwaczy to jedyny wiarygodny pomiar na stole probierczym
ten "wiarygodny" pomiar jest uzależniony od operatora, nie jeden się już przejechał po super wynalazkach

Wtryskiwacze jakoś sie da sprawdzic przy zakupie?
czasy i korekty, jeśli mocno odbiegają od normy to należy zbadać temat. Generalnie w najgorszym stanie będą auta z DPF i niskim przebiegiem. . Znajomy ma BMK 290 nalatane a wymienił tylko 1 wtrysk.

BTW: rozrząd przy remoncie zawszenia nie wychodzi wcale tak drogo...a to już będzie na pewno zmęczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuje za wyrozumiałość nie byłem aż tak napalony. Sprawdziłem vin najpierw zanim pojechałem sprawdziłem jeszcze dokładnie Panowie ceny części oraz swoje potrzeby na samochód. Auto w 2011 roku miało już 240tyś czyli pewnie teraz ma 500tyś. Na start trzeba by było włożyć z 12 tyś dla spokoju... Nie potrzebuje jednak takiego auta. Szukam grzecznie b6 avant 1.8 turbo bez szaleństw. Jeszcze dziękuje za wypowiedzi bo bardzo pomogły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...