Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z hamulcami (twardy)


Seti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem z hamulcami. Przedstawię poniżej całą historię. A4 B6 AVANT 1.9 AWX 130 2001r



Miesiąc czerwiec: zaczyna palić się kontrolka o kończących się klockach. Chodź hamowanie działa poprawnie wymieniam Same klocki komplet przód i tył. FIRMA KLOCKÓW MEYLE.


Po wymianie jak wiadomo pedał hamulca miękki do czasu dotarcia. Po około 200 km Pedał hamulca robi się twardy kamień brak abs 3krotne naciśniecie pedała doprowadza do twardości. Jeżdżę tak 1000km z nadzieją ze moze faktycznie klocki się jeszcze nie ułożyły... W między czasie wymieniam płyn hamulcowy i odpowietrzam....


Pada na serwo wymieniam serwo i pompę hamulcową, Problem dalej ten sam ponownie odpowietrzam robie kolejne 1000km..... Wymieniam pompę vacum (stara faktycznie była słaba poprzedni właściciel kleił felerny króciec) problem dalej występuje.


Nie wiem czy same klocki mogą powodować ten problem może trafiły się jakieś wadliwe, a może je przypaliłem gdzie dalej szukać proszę o pomoc.




P.S stare klocki niestety zostały zutylizowane i nie mogę ich założyć w celu wykonania testu... Zakup nowych raczej nie stanowi problemu o ile jest nadzieja ze może to być to.



Edit. Sprawdzałem gumowy łącznik wsadzając do niego tulejkę zapobiegającą wciąganiu ścianek. (nowa zamówiona w aso w trakcie oczekiwania) Problem ten samo.



Niepotrzebnie napisałem ten post w dziale Warsztat - zrób to sam przepraszam.


Edytowane przez Seti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij sobie zegar vakuometryczny i sprawdz podciśnienie na wszystkich przewodach.

Gdzieś masz dziursko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podciśnienie może być problemem ? czy jest jeszcze szerszy zakres możliwej usterki ? Nie jestem mechanikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe by była to pompa ABS ? dziś dostałem taką informacje z serwisu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić DOKŁADNIE ten sztywny przewód co dochodzi do serwa. W seacie ibizie miałem tak spękany, że ledwo hamulce hamowały. A zdziwiłem się na autostradzie, jak nie zdążyłem wyhamować do zjazdu :facepalm: Szybko wsteczny i dzida. Na szczęście nie wyniosło mnie za daleko. Szczęście w nieszczęściu. Dbajcie o hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdzono podcisnienia jest ok wymieniono cały odcinek od vacum do serwa. Problem dalej jest. Pompa ABS nowa. Już brak pomysłów i możliwości. Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepniesz wakuometr to znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...