Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana amortyzatorów tył sedan.


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam wymienić z tyłu amortyzatory w sedanie, posiada ktoś może jakieś fotostory ? W necie już są wygaśnięte fotki :x Zostały tylko opisy... Pomoże ktoś, opiszę coś dokładniej bądz posiada jakieś foto ? Jak sprawnie zdemontować boczek siedzenia, nie chce niczego ułamać, bo mam dość nietypowy kolor wnętrza ...

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta robota, nie ma co zdjęć robić. Boczki po prostu wyciągasz.

Na dole odkręcasz śrubę i naciskasz na tarczę w dół.

Odkręcasz śruby na górze i kombinujesz aby wyciągnąć amorka.

Nie zapomnij o zaopatrzeniu się w ściągacze do sprężyn żeby ci sprężyna w oko nie wy***ała i o ile dobrze pamiętam to klucz oczkowy gięty 16 albo 17 aby odkręcić śrubę amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągam je do góry czy do siebie ? Śruba jest tylko dolna ta za tarczą i te co boczek zdejmę, czy gdzieś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw doprowadzić do tego aby amorek wyszedł z dolnego mocowania poprzez naciskanie w dół zwrotnicy. W związku z tym lepiej do tego momentu nie wykręcać góry. Jak na dole wyjdzie z mocowania bez problemu to możesz wtedy odkręcić górę i jak wszystko będzie odkręcone to jeszcze raz docisnąć tarczę w dół - ja robiłem nogą :P - i kręcić tym ustrojstwem w boki aż wyjdzie w dół i potem po skosie. Ja robiłem na czuja, bez żadnej recepty konkretnej więc podejścia mogą się ciut różnic, ale to prosta sprawa, z przodu trochę trudniej.

Uczulam tylko na śruby mocujące na górze - nie rób nic z nimi na siłę i dokręć je później nie za mocno, bo łatwo tam gwinty zerwać i potem jest problem.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tymi boczkami jak ? Do góry je pociągnąć i do siebie czy jak ? Nigdy ich nie ściągałem :) Chodzi o te przy kanapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...