Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Lusterka i ich niesymetryczna wielkość - wymiana na inne


Marek_A4

Rekomendowane odpowiedzi

BIKER napisz w tym temacie dokładnie co i jak bo ja też jestem ciekawy.

Pisałem kilkanaście postów wcześniej, że podmieniałem trójkąty. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że oba lusterka są pod takim samym kątem. Ale jak slepy podmienił u siebie i napisał, że prawe jest bardziej ku nadwoziu. Przyjrzałem się swoim i rzeczywiście tak jest. Ale różnica jest bardzo mała. Natomiast o wiele lepiej wygląda i widać przez nie (po wymianie trójkąta z ori) niż po przełożeniu całego kompletnego lusteka od anglika.

Masz tu fotki poglądowe jak to wyglądało przed i po:

516b6d60c6cd66f5med.jpgcd231696c2534aa4med.jpg

Widać,że na lewym zdjęciu prawe lusterko bardziej odstaje natomiast na drugim różnica jest mniejsza.

Dodam,że mój sąsiad ma A8 i ma dwa duże ori aluminiowe lusterka :slina:. i jak ostatnio się przyjrzałem to prawe też ma pod innym kątem niż lewe. Być może też ktoś tam rzeźbił. On nie wie bo taką już kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam o tych trójkątach ale myślałem że coś więcej na ten temat napiszesz :tongue4: Bo ja chcę zrobić żeby były dwa pod takim samym kątem. A szkła nie podmieniałeś i nie widziałeś jak wtedy widać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem szkła. Ale wcześniej, żeby złapać bok samochodu niestarczyło mi regulacji. Widziałem tylko kawałek. Poza tym przy maksymalnie wychylonym lusterku robiła się wielka szpara między wkładem a obudową

67b98106be666e8bmed.jpg

A teraz szczelina jest równa dookoła i jest cacy. No i ładnie widzę bok autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko już do mnie jedzie z polski.

1ad5a9f278236f55med.jpg

BIKER nie wiem czy wytrzymam do spotu hehe. Kumam o jaki trójkąt Ci chodzi, można dojrzeć różnicę że jest on bardziej przytulony do samochodu z prawej niż ten z lewej strony. Ty masz też tą pionową kreskę od martwego pola?? Jakoś jej dojrzeć nie mogę.

Dibo Co do różnicy w kątach to naprawde nie jest ona duża. A napewno lepiej wygląda z troszkę innym kątem niż z tym mniejszym lusterkiem.

A żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, to jak dotrze do mnie najpóźniej w piątek to będę walczył z nim w sobote. Wtedy porobie fotki i napisze co i jak w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denveco to jak zawalczysz to proszę o fotki bo robota też jest przede mną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam o tych trójkątach ale myślałem że coś więcej na ten temat napiszesz :tongue4: Bo ja chcę zrobić żeby były dwa pod takim samym kątem. A szkła nie podmieniałeś i nie widziałeś jak wtedy widać ?

myśle że wymiana samego szkła nie pomoże :confused4:, no ale jak spróbujesz to daj znać co i jak :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam o tych trójkątach ale myślałem że coś więcej na ten temat napiszesz :tongue4: Bo ja chcę zrobić żeby były dwa pod takim samym kątem. A szkła nie podmieniałeś i nie widziałeś jak wtedy widać ?

myśle że wymiana samego szkła nie pomoże :confused4:, no ale jak spróbujesz to daj znać co i jak :good:

Rozmawiałem z kolegą z forum co wymieniał samo lustro i mówił że wszystko było OK. Dlatego spróbuję z lustrem, efekt oczywiście opiszę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, lustro już mam zrobiłem przymiarke i wygląda ładnie jednak szczelina miedzy obudową a szkłem po prawej stronie jest duza, to po pierwsze. Po drugie lapie tylko mały skrawek tylu samochodu ale ledwo jest on widoczny, mimo że lusterko mam z martwym polem.

BIKER rozebralem to lustro na czynniki pierwsze ale nie moge tego plastikowego trujkąta ściągnąć jak ty je ściągnołeś?? Rozbiłeś ten trójkąt i pozniej go kropelka skleiles czy jak?? Nie mów mi tylko że trzeba dobierać się do tej dużej sprężyny i rozbierać ten mechanizm. Nie moge zdziałać z podmianą tych trójkątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, lustro już mam zrobiłem przymiarke i wygląda ładnie jednak szczelina miedzy obudową a szkłem po prawej stronie jest duza, to po pierwsze. Po drugie lapie tylko mały skrawek tylu samochodu ale ledwo jest on widoczny, mimo że lusterko mam z martwym polem.

BIKER rozebralem to lustro na czynniki pierwsze ale nie moge tego plastikowego trujkąta ściągnąć jak ty je ściągnołeś?? Rozbiłeś ten trójkąt i pozniej go kropelka skleiles czy jak?? Nie mów mi tylko że trzeba dobierać się do tej dużej sprężyny i rozbierać ten mechanizm. Nie moge zdziałać z podmianą tych trójkątów.

Musisz dobrać się do tej sprężyny, inaczej nie dasz rady. Samo ściągnięcie zabezpieczenia nie stanowiło większego problemu. Gorzej było z założeniem. Ja zeszlifowałem trochę tą podkładkę ( w kształcie talerzyka) znajdującą się między sprężyną a zabezpieczeniem. Później wystarczyło lekko nacisnąć sprężynę i wsunąć zabezpieczenie na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh to mnie pocieszyłeś, Tak myślałem o tej spręzynie ale później bez żadnego szlifowania jej nie włoże czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja p.....le tyle ceregieli :| myslalem ze bedzie to latwiejsze. Ty ale ta sprężyna ani drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się zabrać do tego dziadostwa. Mam nadzieje że na spot już będę miał dwa duże lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty no walcze z tą sprężyną i ni cholery nie mam sposobu na nagięcie jej. Zależy czym ty to robiłeś. Mi już pomysły się skończyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to w Oktawiach jest dokładnie ale ostatnio jechałem taxi i właśnie po prawej miała też to małe lustro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy :> mam pytanie powiedzcie mi czy podejdą lustra od nowszych modeli?? a może od octavi?? :mysli:

Nawet jak podejdą to mogą nie pasować do reszty samochodu. W końcu zaprojektowano je do innej sylwetki auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...