Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem przy włączaniu komputera Win 10


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie i Panie - mam ustawione hasło na komputer, po włączeniu komputera pojawia mi się konto administratora z hasłem i konto lokalne bez hasła, jak usunąć to konto bez hasła, żeby się przy włączaniu komputera nie pokazywało?

Usuwałem z ustawień ale niestety bez skutku, czy ktoś potrafi takie coś ogarnąć? Windows 10 jak coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie i Panie - mam ustawione hasło na komputer, po włączeniu komputera pojawia mi się konto administratora z hasłem i konto lokalne bez hasła, jak usunąć to konto bez hasła, żeby się przy włączaniu komputera nie pokazywało?

Usuwałem z ustawień ale niestety bez skutku, czy ktoś potrafi takie coś ogarnąć? Windows 10 jak coś :)

Spróbuj tego :

Wchodzisz na konto admina potem prawym myszy na ikonkę menu start (lewy dolny róg) i szukasz czegoś takiego jak wiersz poleceń (administrator).

Pokaże się czarne okienko cmd i tam wpisujesz coś takiego "net user nazwa użytkownika/active:no"

zamiast "nazwa użytkownika" wpisujesz swoją nazwę tego konta lokalnego np jeśli konto nazywa się Bożydar to wpisujesz:

"net user Bożydar /active:no" i wciskasz enter a potem wpisujesz exit i uruchamiasz ponownie komputer.

Powinno pomóc

Edytowane przez czteryrazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak problem nie ustąpił..

Wklejam zdjęcie, jak ktoś obeznany zobaczy to może złapie jak mi pomóc :P

http://ifotos.pl/z/arhpraa- 1 konto z uśmiechniętą minką to jest jako administrator, konto z hasłem

A konto pod spodem to jest to, które usuwa się tylko do ponownego włączenia komputera.. A jak go usunąć na stałe i zostawić tylko konto z hasłem?


Panowie proszę o pomoc :) Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak problem nie ustąpił..

Wklejam zdjęcie, jak ktoś obeznany zobaczy to może złapie jak mi pomóc :P

http://ifotos.pl/z/arhpraa- 1 konto z uśmiechniętą minką to jest jako administrator, konto z hasłem

A konto pod spodem to jest to, które usuwa się tylko do ponownego włączenia komputera.. A jak go usunąć na stałe i zostawić tylko konto z hasłem?

Panowie proszę o pomoc :)

to przypadkiem konto "gościa" nie jest ?

Spróbuj jeszcze tak:

menu start->ustawienia-> konta->ustawienia logowania->ekran blokady i nam ustaw na wyłączone i zobacz co się zmieni

Edytowane przez czteryrazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w 1 poście, że zwykłe usuwanie robiłem i nie poskutkowało, na tym filmiku też działałem :D

W antywirusie miałem włączoną opcję " Anti Theft " ta opcja powodowała tworzenie konta bez hasła, wyłączyłem ta opcję i po restarcie komputera już konta bez hasła nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy klawisz myszy na moj komputer - zarzadzaj komputerem, nastepnie zakladka uzytkownicy - z prawej strony kasujesz calkowicie konto, usuwasz profil z c:\uzytkownicy\nazwa_profilu

Tylko pamietaj ze praca na glownym koncie administratora nie jest zalecane, w przypadku wirusow lub innego dziadostwa lub problemu z systemem plikow /szyfrowaniem bedzie problem z naprawą systemu. Zaleca sie utworzenie obok konta na rownie z uprawnieniami admina, a konto administratora trzymac w potrzebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...