Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbo Gwiżdże


Vipp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po wymianie turbosprężarki w mojej a4 b6 1.9tdi 101km avb. Od razu po odebraniu samochodu zwróciłem uwagę na dźwięk turbiny, po dodaniu gazu słychać gwizd lecz nie jest to dźwięk z okolic maski a z wydechu. W moim poprzednim 1.9 110km po wycięciu katalizatora również był taki dzwiek lecz duzo ciszej. Dodam że na starym turbo ten dźwięk był duzo mniej słyszalny. Trochę sie martwię ponieważ taka zabawa troszkę mnie kosztowała, stare turbo pobierało już olej w znacznych ilościach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po wymianie turbosprężarki w mojej a4 b6 1.9tdi 101km avb. Od razu po odebraniu samochodu zwróciłem uwagę na dźwięk turbiny, po dodaniu gazu słychać gwizd lecz nie jest to dźwięk z okolic maski a z wydechu. W moim poprzednim 1.9 110km po wycięciu katalizatora również był taki dzwiek lecz duzo ciszej. Dodam że na starym turbo ten dźwięk był duzo mniej słyszalny. Trochę sie martwię ponieważ taka zabawa troszkę mnie kosztowała, stare turbo pobierało już olej w znacznych ilościach .

witam podepne sie pod posta u mnie turbo nie bylo wymieniane i tez swist slysze nie gwizd a bardziej swist ale to dopiero jak turbo wchodzi na obroty okolo3tys i dopiero od tych obrotow zaczyna ostro przyspieszac i czy to dobrze ze tak pozno wchodzi przyspieszenie bo slyszalem ze powinno od 1800 obrotow wiem ze turbo pracuje od samego poczatku uruchomienia auta ale przyladowanie konkretne ma dopiero u mnie kolo 3tys dodam ze mam 1.8t benzyne :)

Edytowane przez mundek_82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzmi podobnie jakbym miał wydech przelotowy lecz wcześniej na starej turbinie nie było tego słychać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybebeszyli ci kata? Albo jakieś wadliwe turbo.

Nie wpada w tryb awaryjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dzisiaj spojrzałem i na puszce katalizatora sa widoczne spawy ktoś wydłubał środek widocznie . Zapewne przed programem ktoś postanowił usunąć . Samochód ma moc, nie wpada w tryb awaryjny .

Stare turbo wyssało olej, jak długo może wypalać sie olej z wydechu ?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słyszałem że mozna wziąć ciekawe pieniądze . Rozmawiałem z poprzednim właścicielem i to on wyciął katalizator przed programem. Takze moze po prostu tamte turbo było już w tak nie ciekawym stanie że nie oddychało tak jak nowe . Wszystko chodzi dobrze więc przestałem się tym przejmować. Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...