Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metaliczny dźwięk/chrabotanie przy przyspieszaniu


Repik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem ostatnio dziwny przypadek w moim aucie, mianowicie podczas delikatnego przyspieszania w okolicy 1600-2800 obrotów pojawia się/słychać taki metaliczny dźwięk. Jest to jedno jakby takie "chrabotanie", ale tylko jeden raz. Przy dynamicznej jeździe nie pojawia się ten dźwięk. Z autem nic się nie dzieję, nie szarpie, przyspiesza ok, spalanie w normie.

Co może być przyczyną tego dźwięku ?

PS Jakiś czas temu pojawił mi się błąd od pompy SAI, ale skasowałem, w momencie kiedy pojawi się ponownie na pewno usterkę naprawię.

Póki co żadnych błędów komputer nie pokazuje.

Pozdrawiam Repi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występuję cały czas, tzn nie ma znaczenia od temperatury, a o czym pomyślałeś ? Każda wskazówka się przyda !


Zauważyłem taką zależność, mianowicie od paru dni pada u mnie deszcz, gdy jest mokro to dźwięk nie występuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jakiś napinacz pasków albo rolka napinacza. Skoro mówisz że jak jest wilgotno to ustępuje to wydaje mi się że to to. Kiedyś mi piszczało strasznie pod maska jak deszcz padał albo odwrotnie jak było sucho i okazała się właśnie rolka napinacza paska klinowego

Edytowane przez kaman5151
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten dźwięk jest tylko jeden raz, tzn jest to takie "chrrr" i potem cisza. A jakby napinacz albo rolka to nie było by słyszalne cały czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Miałem taki przypadek w poprzednim samochodzie, że jadę słyszę pisk na kilka sekund i ustaje. Potem po jakimś czasie znowu wraca. Jeżeli jest to zależne od pogody jak mówisz to proponuje od tego zacząć. Podjedź do mechanika niech Ci zderzak ściągnie i popatrzy na każdy napinacz i rolki. Będziesz miał pewność chociaż. Ciężko to zdiagnozować Musiałbym uszłyszeć jak to pracuje. A pewnie na nagraniu może słabo wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dźwięk powróci postaram się nagrać ten dźwięk, jest on dosyć mocno słyszalny więc myślę, że na nagraniu będzie można go usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwasz podczas tego 'chrrr' jakby uderzenie spod podłogi? Poduszki silnika sprawdź.

Edytowane przez Guns88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co wydaję się ze delikatne wibracje są wyczuwalne. Dzięki wielkie za trop. W weekend zawiozę samochód do mechanika i podpowiem mu żeby to sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...