Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z temperaturą plynu ukladu chlodniczego


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam problem akurat nie z moja a4:) bo to w końcu audi:) :):) ale z zony passatem b5 1. 9tdi1997 rok afn 110km otóż temperatura na wskaźniku w desce rozdzielczej za chiny nie może dobić więcej niż do 80C a wiec zakupiłem termostat wahler nie wiem czy ori czy podróba za 45zł i dalej to samo, próbowałem odpowietrzać układ choć wiem ze nie trzeba bo sam się odpowietrza ja odpowietrzałem przez ściągniecie węża gumowego z dziurką z jednego króćca wychodzącego z nagrzewnicy. Auto gdy osiągnie te 80c na desce to węże od chłodnicy górny jest gorący a dolny letni. Próbowałem podpiąć się vagiem ale niestety te dziadostwo nie może się połączyć z moim programem kablem czy laptopem. Następna rzecz jaka mi przychodzi to czujnik temperatury płynu chłodniczego ale czy jedyna metoda sprawdzenia jego to wymiana????????? bo podobno jak się taki czujnik kupuje to jedynie ori za ok ponad100zł :( macie może jakieś inne pomysły??


przepraszam chciałem z edytować i drugi post mi wyskoczył proszę moderatora o usunięcie jednego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może być że termostat walnięty, ale może też być czujnik i pewnie to własnie on jest sprawdzą. Można przecież pomierzyć rezystancje na takim czujniku. Są tam dwa układy, jeden podaje sygnał na deske rozdzielczą a drugi do ecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperaturę na climatroniku ew. ogarnij kabel. W moim wozidełku w przedziale 80-92 stopnie zegary pokazują to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie jutro od kumpla dostane ori czujnik na sprawdzenie ewentualnie wyjmę ze swojej a4 i sprawdzę, jak to nie pomoże to dziś ogarnełem kabelek od vaga niestety na krótko bo zona potrzebowała auto i po za sterownikiem silnika gdzie widniało 7 błędów :(:( :(:( ( sterownik swiec zarowych, przepływka, itd) nic więcej nie zdążyłem sprawdzić masakra!!!!!!! widzę ze czeka mnie dużo roboty jutro dam znać co nowego w sprawie :/ pozdrawiam

aha co do temperatury na klimatroniku to nie ogarniam tam wogóle inna temperaturę płynu podaje, jeszcze mniejszą albo źle sprawdzam


czujnik od kumpla to strzał w dziesiątkę:) wskazówka pokazuje 90C ufffffff:) co do innych błędów skasowałem wczoraj i dziś przegoniłem auto , pare razy odpalałem i jak na razie błędy nie wyskakuja:) więc temat uważam za zamknięty BARDZO WAM DZIĘKUJE POZDRAWIAM

Edytowane przez maniek1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...