Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie z węża przy pompie wspomagania


rafalinsky1906

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolejny już ale nie ostatni wyciek w moim audi... :)

Sprawa wygląda tak:

Od zawsze ciekło mi z tego łączenia na wężu idącym do maglowicny (chodzi o miejsce gdzie do węża wsadzony jest taka plastikowa rurka, nie ściśnięta opaskami). Z tego miejsca ciekło mi dopuki nie założyłem dwóch opasek. Od tego czasu jest tam sucho, natomiast zaczeło się pocić przy przy srubie która łączy tego węża i pompe. Tam jest jakaś uszczelka? Dodam, ze pompa nie wydaje dziwnych odgłosów, wspomaganie chodzi dobrze (choć nie jak w nowych autach). Auto zostawia dość dużo plam po płynie do wspomagania. Na razie auto oddałem do pompiarza bo uszczelniają mi pompe wtryskową ale jak odbiore we środe to postaram się dodać jakieś zdjęcia gdzie cieknie...

Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny tam być pierścienie uszczelniające 16x22 dwa przy pompie i dwa przy maglu ...

Moze by tak spróbować dociagnąć? A kiedy był wymieniany płyn wspomagania i czyszczony układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn wymieniany około pół roku temu i czyszczony. W momencie wymiany ciekło mi tylko z tego łacznika w przewodzie. Potem założyłem opaski i zauważyłem wycieki przy śrubach, które dociagałem sam, potem nawet u mechanika, bo myślałem, że sam robie to za słabo.

Te pierscienie uszczelniające 16x22 to jakieś specjalne pierscienie? Czy można je kupić w zwykłym motoryzacyjnym sklepie itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn wymieniany około pół roku temu i czyszczony. W momencie wymiany ciekło mi tylko z tego łacznika w przewodzie. Potem założyłem opaski i zauważyłem wycieki przy śrubach, które dociagałem sam, potem nawet u mechanika, bo myślałem, że sam robie to za słabo.

Te pierscienie uszczelniające 16x22 to jakieś specjalne pierscienie? Czy można je kupić w zwykłym motoryzacyjnym sklepie itp.?

Kup ori w ASO koszt około 2,5 zł sztuka , numer N 013 848 7

No chyba ze nie masz takiej możliwości to kup w motoryzacyjnym na próbę takie podkładki i powinna być dokręcona sruba z siłą 50 N-m

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a więc powiem krótko i myślę ze w temacie odpowiednio: a wiec też ciekło mi z węża przy pompie, najpierw oskarżałem pompę, okazało się ze wymiana na drugą nic nie dała.

kupiłem wąż z używki, sam wyjmowałem był suchutki, jazda jakieś 6 miesięcy problem wraca znów się poci pompa też mokra,jeżdżę widzę plamki pod autem i szukam przyczyny której prawie nie widać ale plamy są. W końcu rozwiązanie wąż do a4 b5 1.8 adr koszt około 134zł z przesyłem, wyciek ustał :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...