Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z benzyną !


Mario398

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio pojawił się u mnie taki problem, że zauważyłem podczas deszczu jak rozlewa się spod auta kolorowa plama (benzyna) a dokładnie to spod silnika, czyli przód samochodu. Nie czuje zbytnio zapachu benzyny. Auto kopci na biało (ale może tak ma być skoro padało ostatnio). Gdy odpalam na zimnym (na benzynie) to wskakuje na obroty 500-600 i spadają i gaśnie. Jak odpalam za drugim razem to odpali elegancko i obroty wynoszą jakoś 1200-1300 i spadają do 900. Jak chce jechać na (na zimnym/benzyna) to auto zaczyna ulic i w ogóle nie jedzie dopiero po 2 sekundach. Czyli zamula go coś. Na gazie jest wszystko dobrze. Jak auto jest rozgrzane i wrzuce na benzyne i wcisne pedał gazu do końca to jakby szarpało i słabo się wkręca na obroty. O co tutaj chodzi ?? Prosze o pomoc !!

Edytowane przez Mario398
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło ale może się przyda.

W moim audi też miałem problem z benzyną - nierówna praca na postoju, ciężko odpalał.

Po resecie - odłączenie aku na kilka minut - benzyna działała jak z bajki.

Przyczyną były wtryski LPG - Valtek 3Ohm - wymagają one kalibracji co jakiś czas. Ogólnie są to bardzo słabe wtryski - najtańsza opcja podczas montażu LPG. Kalibracja może kosztować ok 60zł (?) jednak ja się w to nie bawiłem tylko kupiłem wtryski ACW-02 - wolałem kupić inne wtryski, które cieszą się dobrą opinią, jest to jedna z tańszych polecanych opcji - na forum od gazu polecają Barracudy albo Herculesy - są podobno bardzo dobre jakościowo

Wtryski wymieniłem sam - potrzebne są:

-wiertła od 2.0mm do max 2.8mm w zależności od wtrysków, ja akurat rozwierciłem dysze wtrysków wiertłem 2.2mm

- interfejs diagnostyczny do komputera LPG

Po wymianie trzeba kalibrować od nowa LPG, to akurat jest dosyć łatwe jednak zebrane mapy Pb i LPG polecam dać do sprawdzenia komuś kto dobrze się na tym zna. Sam dałem mapy do oceny na forum.

Po wymianie wtrysków samochód bardzo dobrze się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag pokazuje błędy? W innym poście pisałem o podobnym problemie z obrotami. Spadały mi z 1200 na 600 na zimnym silniku. Czyszczenie przepływki pomogło przywrócić auto do normalnego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie jezdze jakies 12 tys km. Wtryski baraccuda. Wlasnie przymierzam do kupna kabla i sprawdzenia.

No a co moze byc przyczyna tej cieknacej benzyny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...