Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AFN] Jak sprawdzić szczelność gruszki zmiennej geometrii turbo?


Arek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z przeładowywaniem turbiny. Planuję na początek wymienić wężyki podciśnienia, ale chciałbym również sprawdzić w jakiej kondycji jest sama gruszka turbo. Czy bez wyjmowania jej można sprawdzić czy jest szczelna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam. Mam problem z przeładowywaniem turbiny. Planuję na początek wymienić wężyki podciśnienia, ale chciałbym również sprawdzić w jakiej kondycji jest sama gruszka turbo. Czy bez wyjmowania jej można sprawdzić czy jest szczelna?

Strzykawka 100 ml taka z apteki, podłącz, zaciągnij, zablokuj tłoczek np. nasadką i patrz co się dzieje.

Mam takie odczucie, że nie jest ważna tylko szczelność, ale też sprężyna co w środku siedzi. W moim wozidełku gruszkę ściskam bez problemu do końca ręką, w nowej gruszce ledwo mogę ruszyć ramię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli gruszka jest szczelna to da się w ogóle zaciągnąć strzykawkę? Bo to tak jakbym próbował zassać powietrze z metalowej butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To jak to ma niby działać? eh. Metalowa puszka to tylko obudowa. W środku jest gumowa membrana, i sprężyna. Sprężyna odbija, a między metalową obudową a gumą robi się podciśnienie które ją zasysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak podepnę strzykawkę pod gruszkę i zaciągnę powietrze, to jakiego efektu powinienem się spodziewać? że strzykawka wróci do pierwotnego położenia czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki. Czyli podsumowując - strzykawka powinna wywoływać ruch sztangi (o ile kierownice nie są zapieczone). Jeśli strzykawka zasysa powietrze, ale sztanga się nie rusza, to albo są zapieczone kierownice albo jest dziura w gruszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia.


A sprawdzenie czy gruszka czy geometria, złap za geometrie i ciągnij do góry. Albo podłóż klucz 16 pod sztange i opierając o muszle turbiny próboj ciągnąc do góry, Albo w dól.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...