Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szarpanie powyżej 3tyś obr.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Mój problem wygląda tak, że jadąc dzisiaj autostradą na 5 biegu od 3tyś obrotów w górę silnik zaczynał szarpać jakbym rytmicznie, pulsacyjnie dodawał gazu. Na niższych obrotach tego nie odczuwałem tylko własnie po przekroczeniu 3tyś. ktoś ma pomysł gdzie szukać przyczyny? z góry dziękuję za pomoc.
silnik: 1.9 tdi 90km 1z 95r.

Opublikowano

Kiedy wymieniany był filtr paliwa?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Kiedy wymieniany był filtr paliwa?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Filtr jest prawie nowy. jakieś 500km na nim zrobiłem.

Opublikowano

Moze się zapowietrza? Musisz z rana kręcić zeby odpalić?

Brat ma passata b4 z 1Z i też ma takie szarpania, ale od 3.5tys

Mówił że jak doda jakiś środek do czyszczenia układu paliwowego to może go na trasie ciągnąć i nic nie przerywa, szarpie.

Proponowałem mu żeby wyczyścił wtryski środkiem firmy LM i wymienił filtr paliwa.

Jak na razie nie ma kiedy się za to zabrać, cały czas zawalony robotą.

A nalepiej jakbyś podpiął vaga, sprawdził błędy i zrobił komplet logów, to ktoś by je ogarną i napisał co niedomaga.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen

Opublikowano
  • Autor

Moze się zapowietrza? Musisz z rana kręcić zeby odpalić?

Brat ma passata b4 z 1Z i też ma takie szarpania, ale od 3.5tys

Mówił że jak doda jakiś środek do czyszczenia układu paliwowego to może go na trasie ciągnąć i nic nie przerywa, szarpie.

Proponowałem mu żeby wyczyścił wtryski środkiem firmy LM i wymienił filtr paliwa.

Jak na razie nie ma kiedy się za to zabrać, cały czas zawalony robotą.

A nalepiej jakbyś podpiął vaga, sprawdził błędy i zrobił komplet logów, to ktoś by je ogarną i napisał co niedomaga.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapa

Rano pali dobrze raczej się nie zapowietrza. Z vagiem się pobawie jutro tylko które grupy zrobić?

Opublikowano

Z pompy wtryskowej nic nie cieknie? Np z nastawnika?

Opublikowano
  • Autor

Z pompy wtryskowej nic nie cieknie? Np z nastawnika?

Nie zauważyłem żadnych wycieków przy pompie. jakieś 2 miesiące temu miałem nawet czyszczony nastawnik u mechanika, który od lat zajmuje się tylko dieslami. Może mieć z tym coś wspólnego padający wtrysk sterujący? Mam do dyspozycji vaga tylko nie wiem których grup logi zrobić. Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego ale auto mi trochę dużo pali bo jakieś 8.5l w mieście.

Opublikowano

No a to szarpanie nie występuje od momentu czyszczenia nastawnika? Sprawdź jaką masz dawkę paliwa ustawioną, po czyszczeniu nastawnika powinna być ona ustawiana. Na vagu grupa 001.

Opublikowano
  • Autor

No a to szarpanie nie występuje od momentu czyszczenia nastawnika? Sprawdź jaką masz dawkę paliwa ustawioną, po czyszczeniu nastawnika powinna być ona ustawiana. Na vagu grupa 001.

Dzisiaj właśnie sprawdzałem i było 3.2-3.4mg. wcześniej nie czułem szarpania. Parę dni temu jak mu depnąłem pow. 3 tyś. na 3 biegu to też szarpnął pare razy jakby paliwa brakowało ale dzisiaj rano dopiero było to czuć bardzo wyraźnie jak jechałem autostrada powyżej 3 tyś. obrotów.

pomoże ktoś? które grupy logować żeby sprawdzić gdzie kryje się problem?

Opublikowano

W dziale diagnostyki vag masz wszystko napisane ;)

Opublikowano
  • Autor

Wrzucam logi może ktoś rozpozna usterkę. Podczas robienia logów dynamicznych wyraźnie czułem szarpanie ;/ Jakby czegoś brakowało to dajcie znać. Logi statyczne i basic settings robiłem na włączonych światłach i radiu bo za późno się skapłem to już resztę zrobiłem tak samo żeby nie było różnic w warunkach. Bardzo proszę o pomoc w diagnozie
Statyczne:
grupa 000 http://vaglog.pl/log_281207.html
grupa 001 http://vaglog.pl/log_281208.html

grupa 003 http://vaglog.pl/log_281209.html

grupa 004 http://vaglog.pl/log_281210.html

grupa 007 http://vaglog.pl/log_281211.html

grupa 013 http://vaglog.pl/log_281212.html

Basic settings:
grupa 000 http://vaglog.pl/log_281213.html

grupa 003 http://vaglog.pl/log_281214.html

grupa 004 http://vaglog.pl/log_281215.html

grupa 011 http://vaglog.pl/log_281216.html
Dynamiczne:
grupa 003 http://vaglog.pl/log_281217.html

grupa 008 http://vaglog.pl/log_281218.html

grupa 010 http://vaglog.pl/log_281219.html
grupa 011 http://vaglog.pl/log_281220.html


Naprawdę nikt nie wie co mogło się popsuć?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.