Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z włączaniem wszystkich biegów


Brdm

Rekomendowane odpowiedzi

A4 B7 BRD. Taki problem mnie spotkał - po rozgrzaniu silnika biegi zaczęły wchodzić z bardzo dużym oporem,podczas zgaszenia samochodu wchodzą "jak w masło" dodatkowo stoja z wcisnietym sprzegłem przy probie włączenia biegów samochod zaczyna bardzo wolno ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy ostatnio trochę się uspokoiły. Zauważyłem jeszcze coś takiego że gdy nie mogę wbić 1 lub wstecznego i dodam gazu na luzie do ok 2tys puszczam pedał obroty schodzą, wciskam sprzęgło i biegi wchodzą bardzo lekko. Kilka razy na wciśniętym sprzęgle słychać było jakiś szum/rzężenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajedziesz synchronizatory w skrzyni, nie rozłącza ci sprzęgło, posprawdzaj czy masz płyn hamulcowy i nie ma wycieków,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn płyn... są kontrolka od tego więc jakby nie było to zaświeciłaby się. Ale i tak płyn sprawdziłem jest ile było czyli pod maxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn płyn... są kontrolka od tego więc jakby nie było to zaświeciłaby się. Ale i tak płyn sprawdziłem jest ile było czyli pod maxem.

nie wierz kontrolką do końca bo ja bym zatarł silnik jak mi płyn uciekł po wypięciu się przewodu z króćca termostatu bo kontrolka się nie zaświeciła. Dopiero po kilkukrotnym wpięciu i wypięciu wtyczki kontrolka dała o sobie znać :/

Co do Twojego postu, u Ciebie nie bedzie się ślizgać sprzęgło i będzie brać w tym samym miejscu a to dla tego że masz docisk samonastawy a skoro masz problem z wszystkimi biegami na odpalonym silniku to raczej sprzęgło się skończyło bo przy zgaszonym silniku synchro nie pracują i dla tego możesz biegi zmieniać bez problemu. Zrób próbę, na zgaszonym silniku wbij 1-kę ktoś niech pcha samochód a ty powoli wciskaj sprzęgło i zobaczysz czy sprzęgło rozłączy skrzynie od silnika - samochód da się przepchnąć. Jeśli rozłączy to podejrzenia mogą paść na skrzynię ale wątpie w jej niesprawność.

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...