Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biały Dym


boberrox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem, wydostaje się biały dym z lewej części komory silnika, otóż jak mu dam trochę po garach to po otworzeniu maski, jest biało. Autko to b6 3.0b+g, a więc tak zacznę tym że wymieniałem wszystkie dwie uszczelki pod pokrywą zaworów, ok. 2 tyg. temu. Proszę o jakieś porady w czym może być problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp błędu nie wywala żadnego? może kolektor wydechowy nie szczelny?

nie z kompem wszystko ok. No właśnie sam nie wiem niby to z tych rejonów pochodzi ten biały dym. Możliwe że to by było to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, głowica... składa się z 2 części nie jest składana na uszczelce tylko specjalnym środkiem i tam przepuszcza i leje na kolektor wylotowy , a wygląda to na uszczelki pokrywy zaworów. Czyli cały rozrząd do rozebrania.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Jeszcze jedno nie ubywa ci płynu chłodniczego? Jeśli tak to sprawdź czujnik temperatury czasem przepuszcza i też kapie, dymi, smierdzi.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez darox5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie panowie nic nie ubywa ze zbiornika z plynem caly czas jest stan. To gdzies spod glowicy cieknie ? A gdzie ten czujnik sie znajduje orientacyjnie ? Lepiej najpierw sprawdzic fen czujnik niz dobierac sie do glowicy bo to pewnie bardziej kosztowny zabieg :/

A w razie co jaki moze byc orientacyjny koszt zrobienia tej glowicy ? To sie wiąże z remontem ?

Edytowane przez boberrox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli z wymiano rozrządu coś koło 2 tysiaków robota plus części. jeżeli płynu nie ubywa to raczej odpada zauważył byś że musisz dolewać. Zdejmij osłone (strona kierowcy) lub dolot powietrza (strona pasażera) powinieneś dostrzec wyciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzad jest nowy bo ok 6tys temu zmienialem wiec to odchodzi no od strony kierowcy to odpada bo to ewidentnie od strony pasarzera dymi. Ogarne temat i zapewne zostawie go u mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla informacji ustawienie rozrządu w tym ustrojstwie jest kosztowne procedura niemal ta sama co przy wymianie spec z pod wawy krzyczy 800zł za ustawienie lub wymiane. Tu w Olsztynie mechanik który kilka już składał za wymianę z ustawieniem bliskim 0 wziął 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie wiąże z remontem poprostu jeśli to jest to, to trzeba zdjąć pokrywy a potem zdjąć tą część głowicy z walkami rozrządu. Czyli rozrząd na nowo do ustawienia. Nie całą głowice bo tam masz uszczelke a tutaj ta składana jest chyba na specjalnej masie uszczelniajacej bez uszczelki i czasem przy wym rozrządu potrafią to naruszyc jeśli składają rozrząd bez or blokad a czasem poprostu jak to się mówi (przyroda) :-D A czujnik wystarczy poświęcić i widać czy mokry. 0133296716ca88bf64745e36e806a1b0.jpge618d5f2d9dbbd264b864d8464c6bbd4.jpg

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Pierwsza fota to tutaj przecieka to jest to łączenie gora cześć z walkami a pod srubokretem główna głowica. Ale zawsze od spodu nad kolektorem wydechowym cieknie. Jak popatrzysz na silnik z góry to widać jak byk gdzie jest uszczelka pokry zaworów a pid nią że 3 cm to łączenie. Druga fota tam jest czujnik temperatury

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

140e1458a9864495448fe2b7331f35b7.jpg0be11a67ab37f533c5c6cba38ee2d14a.jpg

Budowa głowicy i wycieki. Górna część jest zdejmowania z walkami. Ale mam nadzieję że to Cie nie spotkało.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez darox5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...