Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Biały Dym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam pewien problem, wydostaje się biały dym z lewej części komory silnika, otóż jak mu dam trochę po garach to po otworzeniu maski, jest biało. Autko to b6 3.0b+g, a więc tak zacznę tym że wymieniałem wszystkie dwie uszczelki pod pokrywą zaworów, ok. 2 tyg. temu. Proszę o jakieś porady w czym może być problem :)

Opublikowano

komp błędu nie wywala żadnego? może kolektor wydechowy nie szczelny?

Opublikowano
  • Autor

komp błędu nie wywala żadnego? może kolektor wydechowy nie szczelny?

nie z kompem wszystko ok. No właśnie sam nie wiem niby to z tych rejonów pochodzi ten biały dym. Możliwe że to by było to ?

Opublikowano

Kolego, głowica... składa się z 2 części nie jest składana na uszczelce tylko specjalnym środkiem i tam przepuszcza i leje na kolektor wylotowy , a wygląda to na uszczelki pokrywy zaworów. Czyli cały rozrząd do rozebrania.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Jeszcze jedno nie ubywa ci płynu chłodniczego? Jeśli tak to sprawdź czujnik temperatury czasem przepuszcza i też kapie, dymi, smierdzi.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez darox5

Opublikowano
  • Autor

No wlasnie panowie nic nie ubywa ze zbiornika z plynem caly czas jest stan. To gdzies spod glowicy cieknie ? A gdzie ten czujnik sie znajduje orientacyjnie ? Lepiej najpierw sprawdzic fen czujnik niz dobierac sie do glowicy bo to pewnie bardziej kosztowny zabieg :/

A w razie co jaki moze byc orientacyjny koszt zrobienia tej glowicy ? To sie wiąże z remontem ?

Edytowane przez boberrox

Opublikowano

jeżeli z wymiano rozrządu coś koło 2 tysiaków robota plus części. jeżeli płynu nie ubywa to raczej odpada zauważył byś że musisz dolewać. Zdejmij osłone (strona kierowcy) lub dolot powietrza (strona pasażera) powinieneś dostrzec wyciek

Opublikowano
  • Autor

Rozrzad jest nowy bo ok 6tys temu zmienialem wiec to odchodzi no od strony kierowcy to odpada bo to ewidentnie od strony pasarzera dymi. Ogarne temat i zapewne zostawie go u mechanika

Opublikowano

tak dla informacji ustawienie rozrządu w tym ustrojstwie jest kosztowne procedura niemal ta sama co przy wymianie spec z pod wawy krzyczy 800zł za ustawienie lub wymiane. Tu w Olsztynie mechanik który kilka już składał za wymianę z ustawieniem bliskim 0 wziął 600zł

Opublikowano

Nic się nie wiąże z remontem poprostu jeśli to jest to, to trzeba zdjąć pokrywy a potem zdjąć tą część głowicy z walkami rozrządu. Czyli rozrząd na nowo do ustawienia. Nie całą głowice bo tam masz uszczelke a tutaj ta składana jest chyba na specjalnej masie uszczelniajacej bez uszczelki i czasem przy wym rozrządu potrafią to naruszyc jeśli składają rozrząd bez or blokad a czasem poprostu jak to się mówi (przyroda) :-D A czujnik wystarczy poświęcić i widać czy mokry. 0133296716ca88bf64745e36e806a1b0.jpge618d5f2d9dbbd264b864d8464c6bbd4.jpg

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Pierwsza fota to tutaj przecieka to jest to łączenie gora cześć z walkami a pod srubokretem główna głowica. Ale zawsze od spodu nad kolektorem wydechowym cieknie. Jak popatrzysz na silnik z góry to widać jak byk gdzie jest uszczelka pokry zaworów a pid nią że 3 cm to łączenie. Druga fota tam jest czujnik temperatury

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

140e1458a9864495448fe2b7331f35b7.jpg0be11a67ab37f533c5c6cba38ee2d14a.jpg

Budowa głowicy i wycieki. Górna część jest zdejmowania z walkami. Ale mam nadzieję że to Cie nie spotkało.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez darox5

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.