Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik temperatury cieczy szwankuje


Redus23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu borykam się z problemem wskaźnika temperatury. Otóż sprawa wygląda następująco:

Wskaźnik jak zaskoczy to pokazuje idealnie 90 stopni na blacie. Zalezy od dnia, jak odpalę auto, przejadę np 10-15 km, wskazówka ledwo ruszy z miejsca i tak pokazuje cały czas. Jak się zatrzymam na poboczu, odpalę ponownie to wskazówka zachowuje się prawidłowo. Wymieniłem czujnik G2, po sprawdzeniu w vagu. Spokój był przez jakiś czas, błędów już nie wywalało. Od paru dni problem powrócił. Czujnik kupiłem nie oryg. Dzisiaj sprawdzałem pomiary w Vagu i na zimnym silniku w Instrumentach pokazywało mi -100 stopni. Wychodząc z grupy i wchodząc ponownie temp zaskoczyła i było ok. Wskazówka szła do góry wraz z temp na vagu. Przejechałem się kawałek, czujnik ponownie pokazał -100 stopni i wskazówka opadła. Po ponownym odpaleniu silnika, po paru sekundach wskazówka zaskoczyła ponownie. Nie zawsze tak jest, problem bardziej występuje jak jest zimno, w dni ciepłe problem występuje bardzo rzadko.

Wymienić ten czujnik na oryg? Ktoś z was miał tak, że pokazało na vagu -100 stopni i wskazówka opadała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek usiebie stray czujnik padł wskazówka sie nie podnoisiła, wymieniłem na nowy nie orginalny po 2 miesiacach zaczoł szalec raz 90 pózniej max do 70stopni, wymieniłem na nowy z ASO i problem znikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega pisze czujnik temperatury do wymiany. kup ori ale tylko z ASO te na alledrogo to podróby, z zamienników polecam firmy vernet działaja bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podepniesz sobie vaga to mozesz sprawdzic jaka temp widzi w kompie, a jaka podaje na zegary. W tamtym tygodniu wymienialem u siebie, bo moj swirowal - na zegary pokszywal dobra temp, ale do ecu podawal nie wlasciwa, zdziwilo mnie zbyt dluugie grzanie swiec zarowych przy 15 - 20 stopniach na zewnatrz, podpialem vaga i przy 22 stopniach na zewn on widzial, ze jest -9 ;) po nagrzaniu auta do 90 czujnik pokazywal ~ 26 stopni, czujnik wymieniony, temp sie zgadzaja, a swiece nie grzeja tyle czasu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zalozeniem dla upewnienia mozesz sobie zmierzyc rezystancje na pinach, zeby eiedziec czy sprawny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię ;) Dzięki


Jeżeli chodzi o róznice czujników to jest nie wielka na zimnym i ciepłym silniku, róznica ok 4 stopni na ciepłym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...