Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczenie po wymianie sprzęgła 1.8t Q


toman

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie problem dotyczy mojego AVJ. Założony komplet Sachs tarcza, docisk i łożysko z AWX, dwumas został mój, łożysko igiełkowe zapomniałem kupić, ale nie miało objawów zużycia.

Po kilku wysprzęgleniach już przy wyjeżdżaniu z garażu pojawiło się piszczenie przy puszczaniu sprzęgła. Wysprzęglik wykluczam, bo przy wyłączonym silniku jest cisza. Jest szansa, że jeszcze się ułoży? Przejechałem dopiero 30 km, ale pewnie bez kolejnego zrzucania skrzyni nie obędzie się..

https://youtu.be/YlAbgDxpPnA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałeś problem piszczenia ? Mógłbyś sie podzielić wiedzą co było Powodowem do piszczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem było co raz ciszej i po około 400-500 km całkiem przeszło. A też zmieniłeś na awx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem robioną przekładkę z multi na manual 5B ze sprzęgłem i dwumasem od AWX i mamy problem z piszczeniem podczas brania sprzęgła i jest b mocny pisk gdy sie strzeli ze sprzęgła. Obstawiamy na poduszkę ale poduszką była nowa wstawiona ( zamiennik) . Masakra..

Ogółnie wszystko fajnie chodzi, pedał sprzęgła lekko chodzi ale to piszczenie .. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie i o kilku podobnych przypadkach czytałem. Mi też pisali, że ułoży się.. i ułożyło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że od początku nie było żadnego piszczenia ( może delikatne ledwo słyszalne) tylko jak przyszły mrozy to zaczeło coś piszczeć mocniej .  Byliśmy na szarpakach (ręczny zaciągnięty i puszczanie sprzęgła z 1,2,3 ) i było słychać delikatny zgrzyt i diagnosta twierdził że centralna poduszka skrzyni a mechanik stoi przy swoim że poduszką nowa została wstawiona ..

Ja zrobiłem około 800 km i nic się nie ułożyło. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,macie jakieś sugestie żeby sprawdzić/wymienić żeby wyeliminować piszczenie ? Auto od piątku stoi u mechanika i rozkłada ręce .. 

 

Panowie a czy piszczenie podczas redukcji może być spowodowane np. Zużyta rolka albo paska klinowego ? 

Edytowane przez Dominik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy redukcji też piszczało.. :)

ale tak jak napisałem, wszystko ucichło po około 500 km, a sprzęgło klei bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany. Winowajcą było sprzęgiełko alternatora.. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiles program u siebie i sprzeglo powiedzialo papa ? Czy ogolnie juz siadalo i zmieniles?

Wysłane z mojego LG-G3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program będę dopiero robił za parę miesięcy . Narazie jest seria a sprzęgło i dwumas jest od awx bo robiłem przekładke skrzyni z multi na manual i odrazu taki zestaw wleciał ciut mocniejszy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa no chyba ze tak , mi jeszcze chodzi chociaz przymierzam sie do robienia sprzegla powoli , poszarpuje jak jest zimne jak rozgrzeje jest ok , na wiosne zagladne tam co tam sie dzieje ciekawego i ew zmienie

Wysłane z mojego LG-G3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...