Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t 163 km downpipe kilka pytań


kostekpk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam a4 1.8t . Chciałbym zamontować downpipe i w związku z tym mam kilka pytań. Przy montażu chcialbym zamontowac emulator spalin na druga sonde żeby nie było błędu. I czy po tych modyfikacjach musze czy może należy albo tylko moge jesli chce więcej jak 163km mieć w aucie wgrac mape? A nastepnie jeśli wgralbym mape np na około 180 koni czy musze zamontowac TIP-a? Nastepna kwestia to spalanie.. czy wzrośnie po tylko wstawieniu downpipe i emulatora sondy? Jeśli tak to o ile? A jak to było by jeszcze jakby do tego była mapa na 180km, czy dużo by wzrosło spalanie? O ostatnia kwestia dodam tylko ze w samochodzie jest zamontowana instalacja lpg ale to chyba nie ma znaczenia.. proszę o wasza poradę/pomoc gdyż jestem świeżo po zakupie auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo.

Po zamontowaniu DP możesz poczuć różnice, ale nie musisz.

U mnie na przykład turbo wcześniej zaczęło wstawać, przez co nie ma tak dużej turbo dziury, zmiany w mocy nie poczułem, po prostu jest ona dostepna od niższych obrotow.

Softa można zrobic i bez DP, też podniesiesz moc w okolice 200KM, w zależności oczywiście od stanu motorowni, natomiast rzeczy jak DP czy TIP podnoszą delikatnie jeszcze mozliwości silnika co do oddychania i wydychania. Dorzucenie DP i TIP na pewno nie zaszkodzi.

Co do spalania nie wiem jak jest w B6, ja w B5 tez mam dwie sondy, check się pali cały czas, spalanie nie wzrosło, ale i tak musze kogoś znaleźć do usunięcia drugiej sondy, bo jednak drażni oko.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


emulator spalin na druga sonde żeby nie było błędu

Wiele razy był poruszany ten temat i jest to rozwiązanie doraźne, u jednego działa u innego nie.


I czy po tych modyfikacjach musze czy może należy albo tylko moge jesli chce więcej jak 163km mieć w aucie wgrac mape?

Nie musisz, możesz.


Nastepna kwestia to spalanie.. czy wzrośnie po tylko wstawieniu downpipe i emulatora sondy?

Niektórzy notują wzrost spalania po wycięciu katalizatora.


jest zamontowana instalacja lpg ale to chyba nie ma znaczenia

trochę ponoć ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wycięcie kata i wstawienie dp odczuwalne jest najbardziej. Ano wtedy kiedy okazuje się, że kat był mocno zatkany. Wtedy też ma to największy wpływ na lpg, bo jeśli gaz był zakładany i ustawiany na nie drożnym wydechu, po wycięciu kata może się zmienić charakterystyka pracy silnika, mapy benzyny, a przecież na jej podstawie ustawiany jest zazwyczaj gaz (jeszcze po odczycie z sondy)

W większości przypadków zmiany w rozbiegniu się mapy są minimalne i niektóre instalacje potrafią się same kalibrować natomiast jeśli nagle zauważyłbyś zmiany wartości w kanale 032 engine to gaz do ponownej adaptacji

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy emulator sondy w ogóle działa? Jest tu ktoś to założył emulator i działa? Jaki emulator polecacie? Kątowy czy zwykły prosty?

Edytowane przez kostekpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem u brata ,podczas montażu downpipe , taki http://allegro.pl/emulator-katowy-regulacja-przeplywu-spalin-i6513273226.html

ma regulacje przepływu spalin ,doregulowanie troche zajeło ,ale sie udało .

innego nie stosowałem ,gdyż chciałem mieć właśnie możliwosć ewentualnego zdławienia przepływu spalin , na emulatorze.

Edytowane przez bartez80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar robić program to wystarczy DP na jedną sondę, bo i tak przy okazji robienia softa wywali się z niego drugą sondę. Tak też mam u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...