Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mruganie do kierowcow swiatlami - Bixenon

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Pytam czysto teoretycznie - czy mrugacie xenonem do innych kierowcow (np ostrzegawczo lub dopuszczajac ich z drogi podporzadkowanej).

Tak sie zastanawiam, ze jesli to sie dzieje w nocy to chyba nie ma problemu bo tylko przeslona sie otwiera a xenon swieci caly czas.

Ale jadac w dzien gdy tylko LEDy sie pala i proba mrugniecia swiatlami bedzie uruchamiala zarniki, przetwornice etc,

Czy to nie skraca w duzym stopniu zywotnosc tych elementow? :wink:

Pozdrawiam,

Maciek

Opublikowano

Czy to nie skraca w duzym stopniu zywotnosc tych elementow?
oczywiście,że tak. :wink:
Opublikowano

To już teraz nikomu nie mrugnie ?

Opublikowano

W nocy zawsze włączam długie jak mnie ktoś oślepia HIDami czy żarówkami 100W.

Opublikowano
  • Autor

W takim razie mrugamy przeciwmgielnymi Haha ;)

Opublikowano

Chyba będzie z tym problem, bo to powinno wymuszać włączenie się Xenonu.

Opublikowano
  • Autor

Chyba będzie z tym problem, bo to powinno wymuszać włączenie się Xenonu.

Wiem, ze bedzie. Przeciwmgielne nie ruszaja bez xenonu :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano

Nie jestem przekonany do końca, że to uszkadza/skraca żywotność ksenonów.

Gdyby tak było, to fabryka nie dała by możliwości mrugania w lampach BIX. Szczególnie, że innych żarówek takie auta nie posiadają.

Przyglądałem się kilku samochodom a jeden szczególnie wypróbowałem CLS... od znajomego

Także, chyba musimy zweryfikować nasz pogląd na tę sprawę.

Może wcześniejsze przetwornice nie wytrzymywały ale obecne pewnie są już do tego przystosowane.

No chyba że....LEDy które teraz montują są odpowiedzią na problemy świateł ksenonowych... :grin:

Edytowane przez GreGoriO

Opublikowano

Przetwornice jak przetwornice.

Każde zapalenie xenonu na pewno skraca żywotność samych żarników, a już szczególnie jak się to robi kilka razy pod rząd.

Opublikowano

Nie jestem przekonany do końca, że to uszkadza/skraca żywotność ksenonów.

Gdyby tak było, to fabryka nie dała by możliwości mrugania w lampach BIX. Szczególnie, że innych żarówek takie auta nie posiadają.

myślisz że fabryka przejmuje sie tym, że żarnik szybciej sie zużyje?

Opublikowano

Pytanie brzmi co to znaczy szybciej?
Po 100kkm, 200, a może w ciągu roku.
Z obserwacji raczej widzę, że palniki i tak są dużo bardziej wytrzymalsze niż zwykle halogeny.
Jakoś nikt na forum nie opisał tego problemu, że kupił nowe palniki, ORYGINALNE, oczywiście.
I musiał je wymienić w krótkim czasie...

Druga sprawa, to pewnie niejeden z portali motoryzacyjnych już dawno podjął by się tego, by POTWIERDZIĆ/ZAPRZECZYĆ ten MIT

Myślę, że powinniśmy spokojnie używać świateł zgodnie z ich przeznaczeniem i nie martwić się na zapas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO

Opublikowano

żebyśmy mieli tylko takie problemy "Czy żarnik zużyje się szybciej jak będę mrugał do innych czy nie?" to wszyscy byśmy byli szczęśliwi :)

Opublikowano

Jak już tak o tym rozmawiamy, to z żalem stwierdzam że niektórzy wymieniają żarniki dopiero jak się całkowicie przepalą.

A skuteczność żarników drastycznie spada po pewnym okresie użytkowania.

Tak jak i pomysł z pojedynczą wymianą.

Takie rzeczy można zrozumieć, przy żarówkach halogenowych.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.