Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z centralnym zamkniem, oraz brak możliwości otwarcia drzwi kluczykiem.


KonradR40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien nietypowy problem, otóż szwankował mi centralny zamek tzn. raz otworzył wszystkie drzwi, a raz nie. Po kilkukrotnej zabawie kluczykiem w końcu się otworzył (bardzo denerwujące na stacji benzynowej). W tej chwili centralny padł na amen, musiałem otwierać drzwi kluczykiem a potem kolejno od środka. Wczoraj to już mnie dobiła kolejna rzecz, otóż teraz nie da się otworzyć drzwi kierowcy już nawet kluczykiem, klucz w zamku obraca się tak jak zawsze, ale nie otwiera, musze otwierać od strony pasażera co jest bardzo uciążliwe. Dodam, że podczas jak to się stało coś zazgrzytało. Wcześniej natomiast ciężko było otworzyć drzwi nawet kluczykiem (ciężko było obrócić kluczyk dwoma rękoma do tego stopnia, że bałem się o ukręcenie kluczyka)

Bardzo bym prosił o pomoc w diagnozie, z góry dziękuję, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, ja nie mam baterii w kluczyku to jest zwykły centralny zamek. Wkładam klucz do zamka i powinny się otwierać wszystkie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie demontowałem, ale jeśli chodzi i centralny zamek to wyczytałem, że pompka może być. Natomiast jeżeli chodzi o zamek to bębenek. A jak wygląda sprawa z wymianą bębenka, będę miał wtedy inny kluczyk czy da się to samemu jakoś zakodować?

Edytowane przez KonradR40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie demontowałem, ale jeśli chodzi i centralny zamek to wyczytałem, że pompka może być. Natomiast jeżeli chodzi o zamek to bębenek. A jak wygląda sprawa z wymianą bębenka, będę miał wtedy inny kluczyk czy da się to samemu jakoś zakodować?

Wymieniałem kiedyś tylko sam zamek w Skodzie fabii, tyle, że bez centralnego zamka. Nie było potrzeby zmiany klucza bo pozamieniałem tylko te dolne sprężynki i zaślepki (nie wiem jak fachowo nazwać te części)

Ciężko mi powiedziec czy w Audi sprawa zamka wygląda tak samo, no ale sądząc po twoim opisie "ciężko było obrócić kluczyk dwoma rękoma do tego stopnia, że bałem się o ukręcenie kluczyka" obawiam się, że taka zamianka będzie raczej nie unikniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyciągnąłem pompkę od centralnego zamka i podłączyłem na krótko do silniczka, silniczek chodzi pompka dmucha, ale dość słabo i nie wiem czy tak ma być. Po podłączeniu pompki i przekręcaniu kluczyka w zamku pompka pstryka. Czy to oznacza, że dostaje sygnał o próbie otwarcia drzwi???

Na kostce zasilającej napięcie jest. Wniosek mój jest taki nie wiem czy trafny, albo napięcie zatrzymuje płytka drukowana (bo napięcie na kostce jest i silniczek po podłączeniu na krótko też działa) albo nie dostaje sygnału o próbie otwarcia drzwi.

Edytowane przez KonradR40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś płytkę drukowaną? Zapisz sobie numer pompki i spróbuj podmnienic od innego. Można również przemyć płytkę i poprawić luty.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...