Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik cieczy chłodzącej- problem


panfranek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy prawidłowo(dość głęboko?) wcisnąłem czujnik cieczy chłodzącej po zlaniu płynu z chłodnicy?

66610c2b6fa3707f.jpg

9a05cc249b6cf1e6.jpg

91572a3c272c2857.jpg

c4cd99b904e486f8.jpg

Z tym że dalej już nie chce wejść bo jest uszczelka i strasznie z tym się męczyłem(z czujnikiem i tą zapinką).. proszę o sugestie bo nie chciałbym żeby wywaliło mi na ulice cały płyn 300 km od domu ;)

Edytowane przez panfranek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest zle zawleczka ma byc na wierzchu metalowej czesci czujnika ... zobacz czy nie masz 2ch gumek .powinien byc dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest zle zawleczka ma byc na wierzchu metalowej czesci czujnika ... zobacz czy nie masz 2ch gumek .powinien byc dalej ...

Zgadzam się z Tobą, że zawleczka powinna być dalej... uszczelka jest jedna bo to stary czujnik, jednak nie chcę "na chama" tego wciskać bo to już wymaga naprawdę dużo siły a nie chciałbym nic uszkodzić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w tym tygodniu podobny problem ale w koparce.wtyczka nie wchodzila ,podpilowalem czujnik i wlazlo. zmierz u siebie wymiary starego i nowego ,moze cos wyrzezbisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować kupić w ogólno motoryzacyjnym cieńszy o-ring, i wtedy sytuacja z montażem czujnika się poprawi, pod warunkiem że ten nowy bez o-ringu wchodzi bez problemu na odpowiednią głębokość umożliwiającą zapięcie go spinką :whistling:

Osobiście po kilku bezowocnych próbach uzyskania prawidłowych wskazań z czujników zamienników :decayed: kupuję teraz tylko ori w ASO :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem :) powodem moich problemów była uszczelka, która została w środku i niefortunnie się ułożyła... wyjąłem ją, przeczyściłem była lekko zakamieniona i czujnik wcisnąłem mikrometr po mikrometrze,(najpierw lekko, potem zawleczka i wciskałem 1 stronę pod zawleczkę potem 2 stronę). Kto by pomyślał że tak banalna czynność sprawi mi tyle problemów :facepalm:

P.S. czujnik był oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat, a mianowicie kapie mi plyn z pod czujnika temperatury, wymienilem oring lecz problem pozostal zauwazylem takze ze blokada dosc lekko wchodzi. Ale czy jest mozliwosc ze ja uszkodzilem podczas wyciagania? Bo wyglada dosc normalnie.

Audi a4 b6 AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...