Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR - BRC 24] Awaria reduktora


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas przegladu po przejechanych na gazie 45 tys. km gazownik stwierdzil, ze trzeba regenerować reduktor ponieważ jest nieszczelny (?) Cale szczescie, ze instalacja jest jeszcze na gwarancji. Podobno w tej sytuacji gaz przedostaje się do kolektora przez co mogą być problemy z odpaleniem (fakt).

Moje pytanie: czy to normalne, ze po tylu km nastepuje taka awaria? Czy może mieć to związek związek z jakością gazu? Jutro jestem umówiony z gazownikiem i opiszę dokładnie jakie wyszły szopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze chce cie skasowac!

Pisałem, że instalacja jest na gwarancji.

Wlaśnie chyba mówił o czyszczeniu, czyli to normalka?

[br]Dopisany: 23 Grudzień 2008, 07:07_________________________________________________Robota skończona, cały reduktor wymieniony. Chyba zacznę tankować gaz na BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki masz problem, takzwana regeneracja polega na wymianie wszystkich elementow gumowych można kupic takie zestawy np na allegro.

co do wcześniejszych postów to najważneijsze zeby pilnowac filtra fazy cieklej no i lotnej (ale ten uż niechroni reduktora tylko wtryski) moim zdaniem sprawdzenie i ewentualna wymiana co 10 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po koszcie reduktora BRC, to lepiej kupić nowy inny. W tym reduktorze o ile mi wiadomo jest b. mało elementów gumowych, więc się ich nie wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich samochodach regenerowąłem reduktory lovato, brc do 2 generacji i zavoli i powiem, że to robota banalnie prrosta jak ktoś ma 2 sprawne ręce. Wymienia sie wszystko co gumowe w środku i tyle pracowały zawsze jak oryginał choć podobno ori jest wytrzymalszy. Tylko trzeba kupić ori na allegro a nie najtanszy bo jak po tanosci to szkoda za robote bo za miesiac bedzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...