Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic 1.8T Wrocław poszukiwany


Piorko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym się powymieniać doświadczeniami z posiadaczem A4 B6 1.8T ze skrzynią Multitronic z Wrocławia. Osobiście posiadam taką wersję z 2005r. w nadwoziu cabrio. Chętnie spotkam się z kimś z okolic Wrocławia, żeby wymienić doświadczenia.

Czekam na odpowiedzi.

Pozdro : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to szukałem kogoś z 1.8T, żeby sprawdzić jak u niego auto przyspiesza, ale... : P

Mam duży problem. Kupiłem auto w sierpniu, po kilku dniach jazdy zauważyłem drgania podczas przyspieszania, poprzedni właściciel powiedział, że o drganiach też wspominała jego żona (ona jeździła) ale on to bagatelizował.

Wymieniłem opony i nie ustało. Ostatnio odwiedziłem http://www.syltom.com.pl/- diagnoza to uszkodzenie skrzyni, naprawa 6tys zł.

Postaram się jeszcze potwierdzić/zaprzeczyć tej diagnozie np w ASB Długołęka, ale na 90% to skrzynia.

Teraz, czy mogę poprzedniego właściciela wziąć do odpowiedzialności za zatajenie wady samochodu przy sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw przeguby wewnętrzne i poduszkę. Ja już też byłem przekonany że moja multi kończy życie. Wystarczyło wymienić półoś z przegubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tez wątek o diagnostyce multitronica tu na forum. Jest tam dużo przydatnej wiedzy o tych skrzyniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.autoserwis.wroclaw.pl/u nich auto stoi teraz 2 tyg na reklamacji pompy wspomagania - kazałem im sprawdzić też przeguby.

Już czytałem - ale w wolnym czasie jeszcze przeczytam, może dokładniej z objawem drgań.

Facet w Syltom powiedział, że drgania to najgorszy objaw tej skrzyni, jaki może być. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj wątek, zrób sam diagnostykę skrzyni, ewentualne wyniki wklej na forum i może ktoś coś podpowie w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.autoserwis.wroclaw.pl/u nich auto stoi teraz 2 tyg na reklamacji pompy wspomagania - kazałem im sprawdzić też przeguby.

Już czytałem - ale w wolnym czasie jeszcze przeczytam, może dokładniej z objawem drgań.

Facet w Syltom powiedział, że drgania to najgorszy objaw tej skrzyni, jaki może być. :facepalm:

Najgorsza w multi to jest regeneracja za 6k zamiast swapa na manual za 1800 :decayed:

zrób sam diagnostykę skrzyni,

To jest dobry pomysł. Jeszcze lepszy to sprawdzenie nr sterownika i wersji oprogramowania. :wink: Po więcej odsyłam do działu warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.autoserwis.wroclaw.pl/u nich auto stoi teraz 2 tyg na reklamacji pompy wspomagania - kazałem im sprawdzić też przeguby.

Już czytałem - ale w wolnym czasie jeszcze przeczytam, może dokładniej z objawem drgań.

Facet w Syltom powiedział, że drgania to najgorszy objaw tej skrzyni, jaki może być. :facepalm:

Najgorsza w multi to jest regeneracja za 6k zamiast swapa na manual za 1800 :decayed:

zrób sam diagnostykę skrzyni,

To jest dobry pomysł. Jeszcze lepszy to sprawdzenie nr sterownika i wersji oprogramowania. :wink: Po więcej odsyłam do działu warsztat.

Mechanik z warsztatu twierdzi, że na komputerze nic nie wykryje - tylko rozebranie skrzyni da 100% pewność :P.

Zapoznam się z tematem i spróbuję powalczyć samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama diagnostyka nie powie Ci na 100% co w skrzyni siedzi ale pozwoli wyeliminować pewne podejrzenia i podpowiedzieć bez rozbierania skrzyni co może być nie tak. a mechanik może wmawiać Ci rozebranie skrzyni bo to kasa dla niego, a nie koniecznie dobre rozwiązanie dla Ciebie... ale zrobisz jak sam uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mechanik z warsztatu twierdzi, że na komputerze nic nie wykryje

Wykryj innego mechanika. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik z warsztatu twierdzi, że na komputerze nic nie wykryje

Wykryj innego mechanika. :naughty:

Ha ha. Planuję pojechać do ASB Długołęka. Tylko nie wiem, czy warsztaty od skrzyń powiedzą mi co innego, niż rozebranie skrzyni ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz kabel i VCDSa to zrób sam diagnostykę (info co i jak zrobić masz na forum) jeśli nie masz, to może skontaktuj się z kimś z forum z Twojej okolicy, pewnie znajdzie się ktoś kto pomoże. Chyba że lubisz z góry płacić za coś co w prosty sposób jesteś w stanie zrobić sam, to postaw auto w serwisie i czekaj na diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...