Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapala się kontrolka abs i esp przy 0 stopni celcjusza


dybsonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Audi a4 b6 2.0 b 131 km alt problem jest rano 0 stopni, zapala się kontrolka ABS i ESP przy czym niekiedy tylko ESP jest błąd w ABS zacisk 30 i nic poza tym ... nowy akumulator jest to samo a po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon w tym momencie powinny zgasnąć w/w kontrolki a tego nie robią czujnik kąta skrętu ok włącznik świateł stop ok czujniki ABS działają prawidłowo. Odczytałem wszystkie parametry na kompie wyglądają ok .... panowie jakieś pomysły?Proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, mi dziś rano również zapaliły się kontrolki esp, abs, a kontrolka ręcznego migała całą drogę do pracy (13km), w dodatku wskazówka prędkościomierza stała na 0.

W pracy zdjąłę klemę, po pracy założyłem i w drodze powrotnej wszystko ok. zobaczymy jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobnie jadę i w różnych sytuacjach zapala sie ESP jak zwolnię pedał gazu na chwilkę i dodam gazu ponownie gaśnie esp a czasami zapala sie ABS i ESP w tej sytuacji pomaga tylko wyłączenie silnika i rozruch na nowo

Dodam ze sytuacja sądem sie powtarza jak stoję na światłach i trzymam Chamielec wciśnięty

Może ktoś z was ma podobny i rozwiązany problem [emoji848]

Audi AKE A4B6 2,5 tdi Quattro 2001 r

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię żeby to była wina słabego aku wymienione rok temu odpala bez problemu itd, ale podładuje przy najbliższej okazji

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po odpieciu klem i resecie nic sie od 3 dni nie zapalilo. Aku zalozylem 1.5 miesiaca temu nowy z tego roku Fiamm 75ah/730a więc raczej nie. Co prawda ładowanie aku miałem 13.7 na zapalonych światłach, po czyszczeniu styków jest 13.9, więc chyba nie ma tragedii?

Ps. jak podłączyliśmy z elektrykiem plus (inny przewód) bezpośrednio z alternatora do aku to po włączeniu wszystkich zabawek (klima, radio, swiatla, grzanie szyby) to pokazywało 14.1

Czy należało by wymienić wiązkę plusową czy szukać gdzie indziej przyczyny? Majster stwierdził, że pewnie się przewód utlenił ze starości i ma spadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...