Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozbudowa audi


jac_corp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio noszę się z zamiarem udoskonaleniem audio w moim wozie.

Avant z subwooferem nokia.

Radio A6 czyli concert II z CD

Teraz chodzi mi o moc co myslicie od takim wzmacniaczu podpietym do przednich głośników ?

http://www.gotronik.pl/wzmacniacz-mocy-2x50w-tda7492-p-4038.html

a następnie wymiana samych głośników na 13cm + dystanse ( coś z helix'a lub pb itd.)

Obecnie skupiam sie na wzmacniaczu. Czy to rozwiązanie ma sens ?

Moc seryjnego radia nie jest w stanie dobrze napędzić nawet seryjnych głośników z przodu.

Zależy mi na malym wzmacniaczu bo chciałbym go upchnąć gdzieś pod deską lub za radiem.

Edytowane przez jac_corp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej A4 B5 też miałem zamiar wymiany głosników z przodu na 16stki, które będą napędzane wzmacniaczem, drugi wzmacniacz miałbyć w bagażniku zasilający subwoofer. Tak samo jak Ty mam nagłośnienie Nokia z ori subwooferem ukrytym w bagazniku. Pierwszym etapem rozbudowy audi było pociągnięcie przewodów do bagażnika od akumulatora i kupienie kostki RCA. Wypinając kostkę zasilająca subwoofer ori i w jej miejsce wpięcie rca niestety utracimy przy tym jeszcze tylne głosniki w drzwiach. Przeglądając schematy kostek i radia udało mi się zgrać tak, żeby przednie głośniki były zasilane z radia, to jest normalne bo tylko przednie głośniki są zasilane radiem, a tylne są zasilane oryginalnym wzmacniaczem wraz z ori subwooferem. Po zgraniu wszystkie doszedłem do wniosku, że taki zestaw audio spokojnie mi wystarczy. Czyli przednie głośniki ori zasilane radiem, tylne głośniki ori zasilane ori wzmacniaczem i w bagażniku skrzynka zasilana wzmacniaczem, a ori sub wyłączony. Jeśli jesteś zainteresowany jak to wszystko zrobić to wal, nakieruję Cię. Od razu mówię, że trochę zabawy z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej A4 B5 też miałem zamiar wymiany głosników z przodu na 16stki, które będą napędzane wzmacniaczem, drugi wzmacniacz miałbyć w bagażniku zasilający subwoofer. Tak samo jak Ty mam nagłośnienie Nokia z ori subwooferem ukrytym w bagazniku. Pierwszym etapem rozbudowy audi było pociągnięcie przewodów do bagażnika od akumulatora i kupienie kostki RCA. Wypinając kostkę zasilająca subwoofer ori i w jej miejsce wpięcie rca niestety utracimy przy tym jeszcze tylne głosniki w drzwiach. Przeglądając schematy kostek i radia udało mi się zgrać tak, żeby przednie głośniki były zasilane z radia, to jest normalne bo tylko przednie głośniki są zasilane radiem, a tylne są zasilane oryginalnym wzmacniaczem wraz z ori subwooferem. Po zgraniu wszystkie doszedłem do wniosku, że taki zestaw audio spokojnie mi wystarczy. Czyli przednie głośniki ori zasilane radiem, tylne głośniki ori zasilane ori wzmacniaczem i w bagażniku skrzynka zasilana wzmacniaczem, a ori sub wyłączony. Jeśli jesteś zainteresowany jak to wszystko zrobić to wal, nakieruję Cię. Od razu mówię, że trochę zabawy z tym jest.

Dziękuje za odpowiedź

Ja myślałem żeby wpiąć się tym wzmacniaczem z poprzedniego linku w sygnał wyjściowy na sub czyli piny 1, 2 i 3 (multi pion connector I) i przepiać kabelki od głośników

Przód mialblby zailanie z wzmacniacza a tył ori. Co o tym sądzisz?

Na pewno szybsze rozwiązanie od Twojego, ale to co zrobiłeś też mi się podoba z tym że szkdoa mi miejsca w bagażniku ( koło zapasowe ze wzgledu na LPG- wózek dla córki - no i sub_ sporo tych gadżetów )

Schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej A4 B5 też miałem zamiar wymiany głosników z przodu na 16stki, które będą napędzane wzmacniaczem, drugi wzmacniacz miałbyć w bagażniku zasilający subwoofer. Tak samo jak Ty mam nagłośnienie Nokia z ori subwooferem ukrytym w bagazniku. Pierwszym etapem rozbudowy audi było pociągnięcie przewodów do bagażnika od akumulatora i kupienie kostki RCA. Wypinając kostkę zasilająca subwoofer ori i w jej miejsce wpięcie rca niestety utracimy przy tym jeszcze tylne głosniki w drzwiach. Przeglądając schematy kostek i radia udało mi się zgrać tak, żeby przednie głośniki były zasilane z radia, to jest normalne bo tylko przednie głośniki są zasilane radiem, a tylne są zasilane oryginalnym wzmacniaczem wraz z ori subwooferem. Po zgraniu wszystkie doszedłem do wniosku, że taki zestaw audio spokojnie mi wystarczy. Czyli przednie głośniki ori zasilane radiem, tylne głośniki ori zasilane ori wzmacniaczem i w bagażniku skrzynka zasilana wzmacniaczem, a ori sub wyłączony. Jeśli jesteś zainteresowany jak to wszystko zrobić to wal, nakieruję Cię. Od razu mówię, że trochę zabawy z tym jest.

Dziękuje za odpowiedź

Ja myślałem żeby wpiąć się tym wzmacniaczem z poprzedniego linku w sygnał wyjściowy na sub czyli piny 1, 2 i 3 (multi pion connector I) i przepiać kabelki od głośników

Przód mialblby zailanie z wzmacniacza a tył ori. Co o tym sądzisz?

Na pewno szybsze rozwiązanie od Twojego, ale to co zrobiłeś też mi się podoba z tym że szkdoa mi miejsca w bagażniku ( koło zapasowe ze wzgledu na LPG- wózek dla córki - no i sub_ sporo tych gadżetów )

Schemat

Plan dobry, pin 1 musisz wpiąć w tym swoim wzmacniaczku z linku w L_IN, a pin 2 w R_IN, GND czyli masę bierzesz skąd chcesz byle żeby była a VCC musisz podłączyć pod pin, który odpowiada za zasilania wzmacniacza ori. VCC musisz podpiąć twoje "remote control" czyli wtedy kiedy włącza się ori wzmacniacz czyli po odpaleniu radia to załącza się i twój i wszystko powinno ładnie banglać.

Edytowane przez dziobu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuje jesli ma to szansę powodzenia :)

Na pewno będę jeszcze męczył :) jak zgromadzę "wzmacniacz" czas i chęci

wzmacniacz ostatecznie zamówie chyba coś takiego

Tylko podpowiedz mi proszę czy szukać wzmacniacza z regulacją mocy ?

i czy w tym przypadku klasa D, T ... będzie mieć znaczenie i który wybrać ?

układ TPA czy TDA czy.. ?

Ja osobiście nie mam o tym pojęcia, tylko chcę wybrać mniejsze zło. ( te wzmacniacze idelanie mi pasują bo maleńkie i łatwo będzie mi znaleźć dla nich miejsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz 50 wąttowy z regulacją mocy to bez sens moim zdaniem, głośniki Ori na pewno to wytrzymają, jeszcze jedno mnie zastanawia w tym wzmacniaczu mianowicie "50w przy 25 Vcc" czy przy napięciu 12v-14 nie będziesz spadków mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę zobaczymy ;) na pewno będe się dzielił wynikami

11.11 są obniżki na alexpress wiec moze coś bardziej konkret znajdę.

Gdyby działało tak dobrze jakbym chciał to wymieniłbym wzmacniacz na tył i głośnik w subwooferze :)

wymyśliłem że jednak potencjometr będzie potrzebny ze wzgledu na brak regulacji głosności przód/tył z poziomu radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,moim zdaniem to ten wzmacniacz to szit !! lepiej zasili radio alpine ktoras z serii cda coma moc cos pod 30W . Ale pomijajac te sugestie ,kup wzmak 4 kanałowy pod przod i pod sub i bedzie lux . miejsce znajdziesz bo to to przeciez avant :-). Jesli chodzi o 13ki to dozbieraj do lepszych bo te tansze nic nie wniosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...