Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świece żarowe oraz czujnik temperatury silnika


jarekkaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pacjent: Audi A4 B7 2005r 3.0TDI 204km BKN.

Chodzi o dwie sprawy,

1. Czujnik temperatury silnika zatrzymał się i nic nie pokazuje. Czasami wskoczy na 60c i na tym koniec. 3 miesiące temu wymieniany był termostat bo wtedy temperatura silnika skakała 70-90. Teraz stawiam na czujnik 06A919501A.

Wyposażyłem się w nowy ale mam duży problem, nie potrafię zlokalizować go w silniku. Może posiada ktoś schemat, zdjęcie lub po prostu wie gdzie on jest?

2. Świece żarowe. Padły. Komputer u mechanika pokazał kilka uszkodzonych i rzeczywiście po ostatnich spadkach temperatur przy odpalaniu silnika wpada w mocne drgania. Czy ma ktoś doświadczenie w wymianie świec ? Co prawda zlokalizowałem je ale chyba bez demontażu metalowych elementów doprowadzających paliwo do wtrysków się nie odbędzie ?

Dzięki za pomoc

Edytowane przez jarekkaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania pod odpaleniu auta masz tylko w pierwszych sekundach od startu silnika czy problem drgań pozostaje przez dłuższy okres czasu po odpaleniu auta ? obroty na obrotomierzu pozostają stałe czy delikatnie podskakują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania pod odpaleniu auta masz tylko w pierwszych sekundach od startu silnika czy problem drgań pozostaje przez dłuższy okres czasu po odpaleniu auta ? obroty na obrotomierzu pozostają stałe czy delikatnie podskakują ?

Pierwsze sekundy po odpaleniu, około 5s następnie praca się wyrównuje. Podczas drgań obroty podwyższają się delikatnie ponad normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego do wykrecenia świec z tylu ja osobiście odkrecalem tylko nastawniki klap kolektorów. I dojście było bajka :)

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...